Wang'ın milyar dolarlarları falcıya kalmayacak

1990'da ortadan kaybolan kocasını bulmak için falcılardan medet uman ve 2007'de kanserden hayatını kaybeden Nina Wang'ın servetini falcısına bırakmayacağı ortaya çıktı.

Anadolu Ajansı 02.02.2010 - 11:02

Wang'ın milyar dolarlarları falcıya kalmayacak

Asya'nın en zengin kadını Nina Wang'ın 13 milyar dolarlık mirasının eski falcısına değil, bir hayır kurumuna gideceği bildirildi.

Hong Kong'daki adli kaynaklar, mahkemenin 2007'de kanserden ölen Nina Wang'ın bütün mirasını Çin astrolojisi "feng shui" ustası Tony Chan'a bıraktığını gösterdiği ileri sürülen vasiyetnamenin gerçek olmadığına hükmettiğini açıkladı.

Tony Chan, 69 yaşında kanserden öldüğünde Asya'nın en zengin kadını unvanını elinde bulunduran Nina Wang'ın bütün mirasını kendisine bıraktığını savunmuş, hayır kurumu Chinachem Charitable Foundation ise 2002'deki bir vasiyetnameyi ortaya çıkarmış ve Nina Wang'ın dev varlığını kendilerine bıraktığını söyleyerek hukuk savaşı başlatmıştı.

Hong Kong'daki mahkemenin 2006'daki mirasın Tony Chan'a bırakıldığını gösteren vasiyetnamenin Ninan Wang tarafından imzalanmadığı yönünde görüş bildirdiği ve mirasın hayır kurumuna verilmesine ilişkin karar aldığı kaydedildi.

BASİT BİR HAYATI TERCİH ETMİŞTİ
Lüks restoranlar yerine hamburgercileri terih eden, marka giyinmek yerine ucuz giyinen Nina Wang, aylık 400 dolar harcamasıyla tanınıyordu. Nina Wang, 1990'da ortadan kaybolan ve cesedi hiçbir zaman bulunamayan kocası Teddy'yi bulabilmek için falcılardan medet ummuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...