Kulüp Başkanı Mustafa Akkoca, Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Şahiner, Erdoğan Aksoy, Gazipaşa THK İlçe Saymanı Sema Kalaycı, Alanya Doğa Dostları Kulübü Yamaç Paraşütü eğitmenleri Ergun Ulu, Murat Çiftçi ve Finlandiyalı pilot Tauno Montonen'den oluşan heyet, Karadağ bölgesinde kalkış rampası oluşturulacak alanda incelemelerde bulundu.

Bölgenin rüzgar durumu eğilimi ve coğrafi konumunu belirleyen heyet, rüzgar hızını ölçerek paraşütle rüzgar testi yaptı.

Karadağ'dan Selinus Plajı'na yamaç paraşütü yapılabileceğine karar veren heyet, daha sonra plaja inerek buradaki rüzgar durumunu inceledi.

Paraşüt eğitmeni Murat Çiftçi, yaptığı açıklamada, kulübün daveti üzerine Gazipaşa'ya geldiklerini belirtti.

Gazipaşa'da gerek eğitim anlamında, gerek profesyonel anlamda uçuş alanlarını belirlediklerini anlatan Çiftçi, şöyle konuştu:

''İniş ve kalkış alanları için güzel yerler mevcut. Birkaç kalkış alanı tespit ettik. Gerçekten hem amatör hem de profesyoneller için ideal bir yer. Özellikle Avrupa'daki okulların eğitim için burayı tercih edeceğini düşünüyoruz. Gazipaşa, yamaç paraşütünde merkez haline gelecek.''

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Akkoca da ilçede her noktada spor yapılabilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Akkoca, Gazipaşa'da uzun zamandır yamaç paraşütüne yönelik çalışma yapmayı düşündüklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Bu konuda Alanya Doğa Dostları Derneği ile temasa geçtik. Arkadaşlarımız Alanya'da bu işi profesyonel olarak yaptıkları için bizimle bağlantılı çalışmayı kabul etti. Birlikte yaptığımız incelemede Gazipaşa'nın yamaç paraşütü için uygun olduğunu gördük. Gazipaşa'da bu işin eğitimini verip, profesyonellere de gerekli altyapıyı hazırlayacağız. Selinus Plajı semalarını süsleyecek rengarenk yamaç paraşütleri, hepimizin gururu ve sevinci olacak.''