Yaprak Dökümü fıkrası!

Yaprak Dökümü'nün son bölümünde Trabzon'a doğru trenle yolculuğa çıkılması üzerine garları arayıp bilet isteyenler oldu. İnternette ise Trabzon'a tren geyiği zirve yaptı.

30.12.2010 - 10:27

Televizyon seyircisinin yıllardır ilgiyle takip ettiği Yaprak Dökümü dizisi dün akşam son bölümüyle ekranlara gelirken, dizideki bir sahne önce Twitter'da gündeme geldi ardından fıkra gibi olaylara neden oldu.

Dizinin dün akşamki final bölümünde Şevket, tren garına gidip ''İnternet üzerinden Trabzon'a 3 tam bir öğrenci bileti ayırtmıştım'' dedi ve aldığı biletlerle Trabzon'a gitmek üzere trene bindi.

Dizinin yayınlanmasının hemen ardından Ankara Garı'nı arayan 4, Haydarpaşa Garı'nı arayan 6 kişi Trabzon'a tren bileti istedi.

Sahne hemen Trabzon'da yankı buldu, ''www.trabzondanbak.com'' adlı internet sitesinde ''Hayırlara vesile olsun'' başlığıyla bir yorum haber yer aldı:

''Dizinin finalinde Ali Rıza Bey'in ailesi, İstanbul'dan Trabzon'a trenle dönüyor. Oysa ne romanın orijinalinin yazıldığı dönemde ne de dizinin çekildiği günlerde Trabzon'da tren yolu hiç olmadı. Senaristlerin bu bariz hatası Trabzon için 'Hayırlara vesile olur' esprilerine neden oldu. Senaristlerin, senaryonun başlangıcında da Ali Rıza Bey ile ailesini Trabzon'dan İstanbul'a trenle getirdikleri anlaşıldı. Senaristlerin bu hatası Trabzon'a tren yolu olmadığını bilenler tarafından gülerek karşılandı.''

Bir başka haber sitesi ''www.trabzonunsesi.com'' ise ''Büyük hata gözlerden kaçmadı'' başlığında verdiği haberde, şunları belirtti:

''Yaprak Dökümü'nün final sahnesinde gözden kaçan bir hata dikkat çekti. Efsane dizi Yaprak Dökümü beklendiği gibi acıklı bir bölümle bitti. Dizinin son yıllarında artan duygusallık etkisini son bölümde de gösterdi. Özellikle, dizide Ali Rıza adlı baba karakterini canlandıran Halil Ergün'ün ölüm sahnesi izleyenleri göz yaşlarına boğdu. Dizide binbir türlü dram ve acı yaşayan Tekin Ailesi, bu son olayla yolun sonuna geldi. Ali Rıza Bey'in ölümüyle aile, Trabzon'a dönme kararı aldı. Ancak dizinin senaristleri tam da bu noktada ciddi bir hata yaptı. Final bölümünün sonlarına doğru aile, Haydarpaşa Garı'na geliyor ve trene binmek üzere İstanbul'da kalanlarla vedalaşıyordu. Vedalaşmadan önce Şevket, gişeye gitti ve 'Trabzon'a 2 tam 1 öğrenci' diyerek tren bileti aldı. Gişe memuru biletleri düzenleyip, Şevket'e verdi ve vaktinin az kaldığını trenin kalkmak üzere olduğunu belirtti. İşte hatada tam da buradaydı. Çünkü, Trabzon'a ne tren yolu var, ne de bir tren seferi.''

Bir başka haber sitesi ise ''Yaprak Dökümü dizisinde Trabzon'da tren hatası'' başlığını kullandı.

HATADAN MEMNUN OLANLAR
Öte yandan, Trabzon-Erzinan Demiryolu Platformu üyelerini dizinin senaryosundaki hata memnun etti.

Platform üyesi Ahmet Sarı, ''Trabzon büyükşehir olmamasına rağmen herkes ilimizi büyükşehir olarak biliyor. Dizide güzel bir hata yapıldı. İnşallah önümüzdeki yıllarda ilimize tren yolu gelir'' dedi.

Platform üyelerinden Muzaffer Ermiş ise ''Dizi bizim gerçekleştirmeyi planladığımız bu olguyu senaryo olarak hayata geçirdi. Belkide dizinin senaristlerine biri ilham verdi. Umarım bu demiryolu yapılır. Dizide böyle bir sahnenin yer alması bizi memnun etti. Bunun gerçekleşmesi en büyük hayalimiz. Bunun için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...