Yaşama yer açın!

Şehirlilerin dar mekan sıkıntısına son!

16.11.2009 - 12:23

Yaşama yer açın!

"Yaşama Yer Açın" sloganıyla, ev ve ofislerde yer kaplayan eşyaları saklama olanağı sağlayan PratikDepo, alanları genişleterek yaşam kalitesini artırıyor.

Türkiye’nin şehirlileri tarafından yaratılan ve uygulanan PratikDepo ortakları arasında Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Haluk Emiroğlu, Reda Gargour ve Işıl Oytaç bulunuyor.

PratikDepo ortakları, çözümlerin geleneksel nakliye ve ardiye sistemleri tarafından adeta dayatılan seçeneklerden ayrıştığı en önemli noktayı şu görüşlerle dile getirdi: “Eşyalarını saklamak için yeterli alan bulmakta zorlanan şehirliler, bazen alışkanlıklarından, bazen  hobilerinden, bazen ise doğrudan yaşam kalitelerinden taviz vermek zorunda kalıyor. İşte PratikDepo tam da bu noktada, sevdiğiniz eşyalardan tamamen vazgeçmek zorunda kalmadan kendinize ve alışkanlıklarınıza alan yaratma fikrine dayanıyor. Güvenli, sağlıklı ve pratik çözümler sunuyor.”

VERİMSİZ MEKAN KULLANIMINA SON
Eşyaların yığıldığı verimsiz mekanlar alışkanlığına son veren PratikDepo’nun sunduğu “+1 Oda” Hizmeti sayesinde ekstra yaşam alanına kavuşan şehirliler, yaşam kalitelerini artırıyorlar.  Tüketicilere ayrıca üç ayda bir kez depolarını eve yine ücretsiz olarak getirtme olanağı sunuluyor. Böylece alışkanlıklarından da eşyalarından da vazgeçmek zorunda kalmayan ve bir anlamda daha az alana ihtiyaç duyan şehirliler, kentin daha merkezi ancak nispeten yüksek fiyatlı bölgelerinde daha küçük bir dairede de yaşam kalitesinden ödün vermeden oturma ve ulaşım derdini unutma fırsatı yakalayabiliyorlar.

ÜÇ BOYU VAR
Küçük, orta ve büyük boy olmak üzere üç farklı çeşit bulunuyor. Küçük olanına iki adet çamaşır makinesi veya bir buzdolabı sığarken, orta boya sekiz adet çamaşır makinesi sığdırılabiliyor. Büyük PratikDepo ise 16 adet çamaşır makinesini ya da 2 metre boyunda altı adet buzdolabını saklayabilecek ve ortalama 40 metrekarelik alanı toparlayabilecek kapasitede.

Eşyaların üst düzey güvenlik önlemlerinin bulunduğu rutubetsiz, haşereye karşı ilaçlanmış, nemlenmeyen, küflenmeyen, ısıya ve soğuğa dayanıklı PratikDepo'da irili ufaklı her tür ev eşyasına rahatça yer bulunabiliyor. PratikDepo, kullanılmayan spor malzemeleri, çocukların oyuncakları, beyaz eşyalar, içi dolu veya boş bavullar, kullanılmayan ama aynı zamanda atılamayan dekorasyon ve mutfak malzemeleri ya da sezonluk kıyafetler için en ideal saklama şartlarını sunuyor. Maksimum verimlilik prensibiyle tasarlanan “PratikDepo”lar eşyaların saklanması veya taşınması sırasında hareket etmesini engelleyerek korunmasını sağlar ve kırılmasını önler.

Kaza, yangın ve hırsızlığa karşı sigorta güvencesinde olan eşyalar, kullanıcının tercihine bağlı olarak PratikDepo elemanları tarafından evde paketleniyor ve anahtarın kullanıcıda kalması amacıyla kapısı bizzat kullanıcı tarafından kilitleniyor. Zarar görmemesi için koli, köpük veya yardımcı ambalaj malzemelerine sarılarak ana depoya taşınan eşyalar, kullanıcının ihtiyacı olduğunda, PratikDepo tarafından tekrar kapısına kadar getiriliyor. Böylece kullanıcı, kendine özel PratikDepo'sunun içinden arzuladığı eşyayı alabiliyor, yerine yenisini koyabiliyor. Kullanıcının PratikDepo'yla işi bittiğinde, kendi anahtarıyla kapısını kilitliyor ve ana depoya götürülüyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...