Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Yaşar Kemal'in durumunun kritik olduğunu belirterek, "Allah'tan ümit kesilmez. Allah yardımcısı olsun" dedi. 

Yılmaz, İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden Yaşar Kemal'in eşi Ayşe Semiha Baban ve Kemal'in doktorlarıyla görüştü. 

Mesut Yılmaz, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine, "Ben de doktorlarından bilgi aldım. Durumu tabii kritik ama Allah'tan ümit kesilmez. Allah yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı. 

HEMŞEHRİLERİNDEN ZİYARET

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı'nın da aralarında bulunduğu bazı kişiler hastaneye ziyarete geldi. 

Işık Öğütçü, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yaşar Ağabey kuvvetli bir insan, Çukurova'nın, bereketli topraklarının insanı. Ümidimiz son ana kadar devam ediyor. Çok şey atlattı, bunu da atlatır, yine bizim aramızda olur. Ona inanıyorum ben" diye konuştu.