Yat, kat, otomobilden sonra şimdi de jet

Show TV ile aylık 9 milyon dolarlık anlaşma yaptığı konuşulan, lüks otomobilleri, motosikletleri ve tekneleriyle dikkat çeken Acun Ilıcalı, 7 milyon dolara yakın bir fiyata Limak Holding’in patronu, Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’in 9 kişilik Cessna Citation XLS uçağını satın aldı.

19.08.2011 - 11:06

Yat, kat, otomobilden sonra şimdi de jet

Son dönemde Show TV ile yaptığı anlaşma ve boşanma davasıyla gündemde olan ünlü yapımcı Acun Ilıcalı da uçağı olanlar kervanına katıldı.

Show TV ile aylık 9 milyon dolarlık anlaşma yaptığı konuşulan, lüks otomobilleri, motorsikletleri ve tekneleriyle dikkat çeken Acun Ilıcalı, 7 milyon dolara yakın bir fiyata Limak Holding’in patronu, Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’in 9 kişilik Cessna Citation XLS uçağını satın aldı. Özdemir ise artık Falcon tipi yeni uçağıyla seyahat etmeye başladı.

Limak Holding’in iştiraklerinden Limak Havacılık bünyesindeki 2007 model Cessna Citiation XLS model uçak, hem hava taksi hizmeti veriyor hem de grup bünyesindeki uçuşlarda kullanılıyordu. Kendisi de koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ilıcalı’nın Limak Havacılık’a ait Cessna Citiation XLS’e yaklaşık 7 milyon dolar verdiği, satış işleminin de gerçekleştiği ancak henüz Sivil Havacılık’tan tescil işleminin yapılmadığı belirtiliyor.

TEKNE VE ARABA TUTKUNU
Vatan'ın haberine göre; Ilıcalı, kazandığı para kadar harcamalarıyla da dikkat çeken bir isim... Ferrari, Bentley Mulsanne, Aston Martin, BMW, Range Rover marka araçları olan Ilıcalı, basına yansıyan haberlere göre 1 milyon dolara Searay 479 tekne, 650 bin dolara da 1.575 beygir gücünde Donzi marka sürat teknesi satın aldı.

Eşi Zeynep Ilıcalı ile boşanma davasıyla sık sık gündeme gelen Ilıcalı’nın serveti boşanma dilekçesine de yansıdı.

Dilekçedeki iddiaya göre Ilıcalı’nın mal varlığının değeri 50 milyon lirayı buluyor. Yine dilekçedeki iddiaya göre Ilıcalı’nın malvarlığı listesinde Miami’de 2, Bahamalar’da 1, İstanbul’da 3, Bodrum’da ise 1 evin yanısıra Ferrari, Range Rover ve BMW marka otomobiller bulunuyor.

9 KİŞİLİK KAPASİTESİ VAR
Acun Ilıcalı’nın aldığı Cessna Citation XLS model uçağın 9 kişilik kapasitesi var. 2 bin deniz mili hıza ve 2 jet motoruna sahip. Limak Holding tarafından genellikle yurtiçi uçuşlarda kullanılan uçağın, başka işadamları da yurtdışı uçuşlarında kiralanıyor. Stand-up kabin yani ayakta durmaya olanak sağlayan uçağın içinde DVD ve CD sistemlerinin yanı sıra yemek servisi için açılır-kapanır masalar da bulunuyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...