Condé Nast Traveller Türkiye, yazın devam ettiği en güzel 5 sahili seçti

Soğuk havalar yüzünü göstermeye başladı ama dünyanın bazı yerlerinde deniz sezonu halen devam ediyor. Condé Nast Traveller Türkiye, yazın devam ettiği en güzel 5 sahili seçti.

ntv.com.tr 02.10.2015 - 17:49

Condé Nast Traveller Türkiye, yazın devam ettiği en güzel 5 sahili seçti

Yaz buralarda bitmek üzere olabilir ama yılın geri kalanında ayağınızı denizden, kumdan, okyanustan çektirmeyecek kumsallara bir göz atmaya ne dersiniz? Dünyanın etrafından etkileyici bir turla kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Flamenco Beach

Puerto Rico’nun Culbera adasında bulunan Flamenco Beach’e bir gün için gidip sonsuza kadar kalmak isteyebilirsiniz. Yalın doğa güzelliğiyle bilinen adada bembeyaz kumlarda yayılabilir, denizaltının güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Fırtına mevsimi kabul edilen yaz aylarında bile ziyaret edilen adanın en güzel zamanı ise kış ayları.

Whitehaven Beach

Avustralya’nın Whitsunday Adası’nda bulunan yedi kilometrelik Whitehaven Beach, adından da anlaşılabileceği gibi bembeyaz.

Avustralya’nın en güzel kumsalı kabul edilen Whitehaven’ın tertemiz sularına kendinizi kasım ayında atmak isterseniz her yıl düzenlenen triatlonun bir parçası olan iki kilometrelik yüzme yarışlarına da katılabilirsiniz. Hem tatil hem de spor, neden olmasın?

Cayo de Agua

Cayo de Agua “Tanrım sorun değil, beni burada unutabilirsin” diyebileceğiniz türden Venezuela’da muhteşem bir kumsal.

Bu cennete Caracas’tan içinde bulunduğu Los Roques Milli Parkı’na yarım saatlik uçuşla ulaşılabiliyor. Tüm yıl ziyaret edebileceğiniz Cayo de Agua’ya giderken scuba takımınızı da unutmayın.

Siesta Beach

Florida’da Siesta Key’de bulunan Siesta Beach’te kuma değil una bastığını ilk düşünen siz olmazsınız merak etmeyin.

Sayfiye kasabasının kalbinde plaj, temiz ve yumuşacık kumuna sizi çekecek ve büyüleyici mavi sularıyla gözünüz kamaştıracak.

Nai Harn Beach

Phuket adasının güneyinde Rawai’de bulunan Nai Harn Beach yerel halkın öncelikli tercihi denilebilir.Denizaltının zenginliğini mavi-yeşil sulara atlayarak keşfedebilirsiniz.

Fırtına mevsiminde bile ziyaret ettiğinizde suyun ısısı sizi pişman etmiyor. En iyi dönemi ise kıştan bahara doğru olan dönem.

Condé Nast Traveller Türkiye'de bu ay Dubai'de AVM'siz 10 gün, Silvia Fendi ile Roma, Ekolojik ve Şiirsel Nikaragua gibi pek çok konuyu bulabilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...