İronik bir durum. Son haberlere göre Michael Jackson’un ölümünden sonra çıkacak albümdeki parçalardan birinde mega star ‘Herkes Michael Jackson’dan bir parça istiyor’ diyor.

Zira ölümünden 18 ay sonra Jackson ve mirasıyla ilgili kavga devam ediyor.

Gelecek hafta sanatçının ‘yeni’ şarkılarını içeren Michael albümü piyasaya çıkacak. Michael Jackson’un ölümünden önce kaydedip bir kenara koyduğu yüzlerce şarkıdan yalnızca birkaçını barındıran albüm Michael Jackson'ın miras vakfının, Mart ayında Sony Records ile yaptığı 200 milyon dolarlık, on albümlük anlaşmanın ilk halkasını oluşturuyor.

Ama şimdiden kavga başladı bile. Ailesi ve dostları bu şarkıların yeterince yüksek bir standartta olmadığını düşündükleri için mükemmeliyetçi şarkıcının hayatta olsa piyasaya çıkmasını asla istemeyeceğini söylüyorlar.

Daha da tartışmalı olan şu ki şarkıcının ailesi albümdeki şarkılardan bazılarında Michael’ın şarkı dahi söylemediğini iddia etti.

2007’de Michael ile dört ay stüdyoya girmiş Eddie Cascio’nun bağışladığı beş şarkıdaki sesin, Michael Jackson'un sesine hiç benzemediğini söylüyorlar. Cascio şarkıları daha güçlü kılmak için stüdyo şarkıcısı James Porte’nin bazı şarkılara arka vokaller yaptığını kabul etti.

Sony bütün ön vokallerin Michael Jackson’a ait olduğundan ‘kesinlikle emin’ olduğuna ısrar ediyor, ama kopan yaygara bazı hayranların albümü boykot etme tehdidinde bulunmalarına neden oldu.