Yeni Zelanda'da 7,39 kilogramlık bebek dünyaya geldi

Yeni Zelanda'da, 57 cm boyunda ve 7,39 kg ağırlığında bir bebek dünyaya geldi. Ülkede kayıtlara geçen en ağır bebek 6,85 kg ağırlığındaydı.

Anadolu Ajansı 10.05.2017 - 07:42 | Son Güncelleme : 10.05.2017 - 07:49

Yeni Zelanda'da 7,39 kilogramlık bebek dünyaya geldi

Yeni Zelanda'da dünyaya gelen 7,39 kilogram ağırlığındaki erkek bebeğin, ülkenin yenidoğan en ağır bebeği olduğuna inanılıyor.

Radio New Zealand’da yer alan habere göre, Lower Hutt kentindeki Wellington Hastanesi’nde, ismi açıklanmayan bir anne, ülkenin en ağır bebeğini dünyaya getirdi.

7,39 kilogram ağırlığında erkek bebek, sezaryen ile üç saat süren operasyonun ardından doğdu. 

Bebeğin, normalin iki katı ağırlığında ve 57 santimetre boyunda olduğu belirtildi.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen aile, bebeğin sağlıklı ve mutlu olduğunu söyledi. İkinci oğlunu dünyaya getiren annenin ilk bebeğinin de 5,4 kilogram doğduğu açıklandı. 

Jonah Lomu
Jonah Lomu

Çevresindekilerin, bebeklerini Yeni Zelandalı ünlü rugby oyuncusu Jonah Lomu’nun veliahtı olarak tanımladıklarını aktaran baba, "İnsanlar ona bir sonraki Jonah Lomu diyor fakat biz onun piyanist olacağını düşünüyoruz." dedi.

Yeni Zelanda medyasında yer alan haberlere göre ülkede şu ana kadar kayıtlara geçen yenidoğan bebeklerin en ağırı 2014 yılında 6,85 kilogram ile Hamilton kentinde dünyaya gelmişti. 

Sayfa Yükleniyor...