Yer döşemesiyle Afrika pazarında

Mersin'in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren bir karo firması, 700'ü aşan ürün yelpazesiyle, üretiminin yarısına yakının Avrupa ve Ortadoğu pazarına ihraç ediyor.

Anadolu Ajansı 29.11.2009 - 12:01

Günde yaklaşık 3 bin metrekare yer döşemesi üretim kapasitesine sahip firma, son olarak da Libya'da açtığı 2 yeni tanıtım mağazasıyla Afrika pazarına girdi.
        
AS Karo Genel Müdürü İlker Ovacıllı, firma olarak bir önceki kuşaktan aktarılan bilgi, deneyim ve heyecanla yaklaşık 35 yıldır, hoş mekanlar yaratmak için yapı elemanları imal ettiklerini söyledi.

Yaptıkları çalışmalarla ''kare terrazo karo'', ''merdiven basamakları'', ''kaldırım karoları'', ''banklar'', ''wasbeton karolar'' ve ''harpuştalar'' gibi 700'ü aşan ürün yelpazesine ulaştıklarını anlatan Ovacıllı, Türkiye'nin yanı sıra bir çok ülkede alışveriş merkezlerinden hastanelere, belediyelerden okullara, konutlardan peyzaj çalışmalarına kadar her mekana estetik değerler kattıklarını ifade etti.
        
YENİ PAZAR LİBYA
Üretimlerinin yarıdan fazlasını ihraç ettiklerini belirten Ovacıllı, şöyle konuştu:
        
''Bugün 700'den fazla çeşide sahip olan ürün firmamız kullandığı ileri teknolojinin yanında, Ar-Ge çalışmalarıyla da müteahhit, mühendis, mimar ve nihai kullanıcılara da yapı bitirme elemanlarında sürekli yeni seçenekler sunuyor. Almanya, İngiltere, İsviçre, KKTC, Irak, Ürdün ve Rusya gibi Avrupa ve Ortadoğu
pazarına ihracat gerçekleştirerek, hem ülke hem de bölge ekonomisine katma değer yaratıyoruz. Son olarak da kendimize Afrika pazarını hedef seçtik. Bu ülkede 2
tane tanıtım mağazası açtık. Libya ile özellikle Kuzey Afrika pazarında da söz sahibi olmak istiyoruz.''
        
YENİ YILDA YENİ PAZARLAR
Üretimlerini geliştirmenin yanında kaliteye de büyük önem verdiklerini anlatan Ovacıllı, ''TSE standartlarında üretim yapan ilk firmalardan biri olan firmamız yaklaşık 3 yıl önce de ISO 9001-2000 sertifikasıyla yönetim sistemi kalitesini belgeledi'' dedi.
        
Firma olarak yeni yılda daha fazla üretim ve ihracat gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Ovacıllı, ''2010 yılında hedefimiz üretimimizi yüzde 25  dolayında arttırmak ve yüzde 50 oranındaki ihracatımızı yüzde 75'e çıkarma. Libya'da açtığımız 2 ofisten sonra yeni yılda Estonya'da da ofis açacağız'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...