Yetenek Sizsiniz finalisti FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ soruşturması kapsamında Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi, görevlisi ve personelinden 100 kişiye yönelik operasyon başlatıldı. Gözaltına alınanlar arasında 'Yetenek Sizsiniz' yarışması finalisti Hakan Akdoğan da yer aldı.

Haberler 17.08.2016 - 12:05

Yetenek Sizsiniz finalisti FETÖ'den gözaltına alındı

Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nun talimatıyla Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) şube ekipleri ile birlikte yaklaşık 300 polis tarafından, bu sabah erken saatlerden itibaren operasyon başlatıldı. Gözaltına alınanlar arasında Erciyes Üniversitesi öğretim görevlisi ve 'Yetenek Sizsiniz' yarışması finalisti Hakan Akdoğan da yer aldı. Akdoğan, üniversitesi de Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olararak çalışıyordu. Operasyonun eş zamanlı olarak Kayseri, Ankara ve Tokat'da da yürütüldüğü açıklandı.

İKİ KEZ KATILDI

2009 yılında yarışmanın ilk sezonuna katılan Hakan Akdoğan, cimnastik ve akrobasi şovu yapmıştı ve yarışmanın en favori finalistlerinden biri olmuştu. Profesyonel olarak bireysel akrobasi gösterileri de yapan Akdoğan, askerlik ve evliliğin ardından 2012 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin 4. sezonuna tekrar katılmıştı.

HAKAN AKDOĞAN'IN 'YETENEK SİZSİNİZ'DE YAPTIĞI GÖSTERİ:

Sayfa Yükleniyor...