NTV

Yolanda Hadid: Kaybolmak istiyordum (Lyme hastalığı)

Yaşam

Dünyaca ünlü süper modeller Gigi ve Bella Hadid’in annesi eski model Yolanda Hadid, yazdığı kitabında Lyme hastalığı ile mücadelesini “Ben bir savaşçıyım ancak teslim olmalıyım, kaybolmalıyım" sözleriyle anlattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski model Yolanda Hadid (53), şimdilerde ‘Believe Me: My Battle with the Invisible Disability of Lyme Disease’ adını verdiği kitabını beğeniye sunmaya hazırlanıyor. Kitabında 2012 yılında yakalandığı Lyme hastalığı ile nasıl mücadele ettiğini anlatan Hadid, yaşadığı zor günleri şu sözlerle özetledi:

"AYDINLIĞA KAVUŞTUM"

“Hayatımın en zor dönemleriydi. Ben bir savaşçıyım ancak teslim olmalıyım diye düşünüyordum. Daha fazla böyle yaşayamam, sadece kaybolmak istiyorum diyor, sonra 3 çocuğumu (Gigi, Bella, Anwar) düşününce mücadeleye devam kararı alıyordum. 5 yılın sonunda aydınlığa kavuştuğum için çok mutluyum.”

Hastalığın ardından bir çiftlik evine yerleşen Yolanda Hadid, sık sık atlarıyla vakit geçiriyor.
Hastalığın ardından bir çiftlik evine yerleşen Yolanda Hadid, sık sık atlarıyla vakit geçiriyor.

LYME HASTALIĞI NEDİR?

Kenelerin deriye tutunması sonucu bulaşan bir hastalık. Vücuda yayılan Borrelia burgdorferi isimli bakteriyle, çok sistemi tutabilen, farklı evrelerinde deri, eklemler, kalp ve sinir sistemini ilgilendiren değişik belirti ve bulgularla seyreder.

ETİKETLER