Yolcular ayakta gitmeye razı

Yolcular, ücret alınmazsa, dünyanın en ucuz uçak bileti satan şirketi olmakla ünlenen Ryanair'in uçuşlarında ayakta gitmeye razı olduklarını söylediler.

Anadolu Ajansı 24.07.2009 - 10:54

Dünyanın en ucuz uçak bileti satan şirketi olmakla ünlenen Ryanair, önce maliyeti düşürmek için tuvaleti paralı duruma getirmeyi, şimdi de ayakta yolcu almayı planlıyor.

İrlandalı şirketin internette yaptığı kamuoyu yoklamasına katılan 120 bin kişiden yüzde 66'sının, biletlerin ücretsiz olması koşuluyla 1 saatlik yolculuğu ayakta yapmaya sıcak baktıkları ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 34'ü ise bu seçeneğe ''hayır'' dedi.

Yoklamada, bilet ücretinin yarısının alınması durumunda ayakta yolculuğa ''evet'' diyenlerin oranı yüzde 42, ''hayır'' diyenlerinse yüzde 58 çıktı.

''Kısa uçuşlarda yolcuların, tren, otobüs ve metrodaki gibi ayakta durmayı tercih etme hakkı olmalı mı?'' sorusuna da katılımcıların yüzde 60'ı ''evet'', yüzde 40'ı ise ''hayır'' yanıtını verdi.

Ryanair'in sözcüsü Stephen McNamara, şirketin, katılımcıların ''evet''lerinden memnun olduğunu, Amerikan Boeing uçaklarının üreticileriyle yolcuların uçak içinde ayakta duracakları bir bölgenin dizaynı üzerinde görüşmeleri sürdüreceğini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...