Yolculara vurunca koltuğa bantlandı

Uçakta diğer yolculara vuran 46 yaşındaki adam zapt edilemeyince koltuğa bantlandı. Olayla ilgili çekilen bir fotoğrafın internete düşmesi üzerine havayolu şirketi, bir açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı 05.01.2013 - 22:00

Yolculara vurunca koltuğa bantlandı

İzlanda havayolu şirketi Icelandair, uçakta insanlara vuran, küfür eden ve tüküren yolcuyu koltuğa bantladı.

Olay, internette dönen, yolcunun koltuğa bantla ve plastik bağlarla oturtulduğunu gösteren fotoğrafın ardından basının ilgisini çekti.

Fotoğrafı internet sitesi Tumblr'da yayınlayan Andy Ellwood, fotoğrafın uçaktaki bir arkadaşı tarafından çekildiğini söyledi.

Icelandair de önceki gün Reykjavik-New York seferini yapan uçakta insanlara vuran, küfür eden ve tüküren yolcuyu zapt etmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Havayolu şirketinin sözcüsü Gudjon Arngrimsson, yolcunun, davranışlarının ''başa çıkılmaz ve tehdit edici'' hale gelmesinin ardından bağlandığını kaydetti.

Arngrimsson, uçaktakilerin güvenliği için yolcularla mürettebat tarafından zapt edilen adamın, yolculuk süresince gözlendiğini bildirdi.

Icelandair, uçağın Kennedy Havalimanı'na inmesinin ardından adamın polis tarafından götürüldüğünü açıkladı.

New York ve New Jersey Havalimanı Yönetimi Sözcüsü Ron Marsico, gazetecilere polisin sarhoş olduğunu tespit edilen 46 yaşındaki adamı hastaneye götürdüğünü, adamın suçlanmadığını bildirdi.

Yolcunun kimliği ise açıklanmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...