Yumurtalı hırsızlık

Marmaris’te bir hafta içinde 10 ev soyuldu. Hırsızların ortak noktası ise aynıydı...

25.05.2011 - 10:23

Yumurtalı hırsızlık

Muğla Marmaris’te, son bir hafta içerisinde pencerelerine yumurta atılan 10 evden hırsızlık yapıldı. Soruşturmayı derinleştiren polis, hırsızların soygundan önce yumurtayla keşif yaptığını belirledi. Hırsızlar, evlerin pencerelerine yumurta atıyor, ertesi gün temizlenmediğini görünce de ‘kimse yok’ diyerek soygunu gerçekleştiriyordu.

DHA'nın haberine göre; Orhaniye Mahallesi’nde, son bir hafta içerisinde kapısı zorlanarak girilen 10 evden para, ziynet eşyası ve çok sayıda elektronik eşya çalındı.

Hırsızlık yapılan evlerdeki ortak özelliğin, pencere veya balkon camlarına yumurta atılması olduğu ise polisin dikkatini çekti.

Hırsızların önce evlerin balkon ve pencerelerine yumurta attıkları, ertesi gün lekenin temizlenmediğini görünce de eve girip, değerli ne varsa çaldıkları belirlendi. 

Mağdurlardan Binnur Demirkan, “Evde yoktuk, döndüğümüzde hırsız girmişti. Balkonda ve camlarda yumurta lekeleri vardı. Ne olduğunu anlayamamıştık. Ancak bunun hırsızlıkla alakalı olacağını hiç düşünmemiştik” dedi.

Polis şimdi yumurtalı hırsızları arıyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...