NTV

Yüzlerine maske çizip ev soymaya kalktılar

Yaşam

ABD'nin Iowa eyaletinde iki genç, yüzlerine çıkmayan kalemle maske çizerek alkollü bir şekilde ev soymaya çalışınca polislerin maskarası oldu.

Amerika'nın Iowa eyaletinde polisleri şaşkına çeviren bir hırsızlık girişimi gerçekleşti. Alkollü iki genç yüzlerine çıkmayan kalemlerle "maske" çizerek bir adamın evine girmeye çalıştı.

Daha sonra kaçan 23 yaşındaki Matthew Allan McNelly ve 20 yaşındaki Joey Lee Miller, çevirmede polis tarafından yakalandı. Carroll bölgesi polis şefi, "O kadar yetenekli dedektifleriz ki, siyah kalemle çizilmiş yüzlerini görünce hemen anladık" diyerek kendileriyle dalga geçti.

Polisler ikiliyi bulduğu zaman kendilerini gülmekten alamamış. Daha önce hiç böyle bir şeye şahit olmadığını söyleyen polis şefi, gençlerden birinin eski sevgilisinin o evdeki adamla ilişkisi olduğunu düşünerek o eve girdiklerini söyledi.

Polis, "Muhtemelen düzgün düşünemiyorlardı, gidip adamı korkuturuz ne olacak ki demiş olabilirler. Aptallıkları alkolle birleşince de böyle bir sonuç ortaya çıktı" dedi. İkisi de hırsızlığa teşebbüsle suçlanırken McNelly ayrıca alkollü araç kullanmakla suçlanıyor.