'Yüzümü korumak için elimi feda ettim'

Kırklareli'de, önceki gün erken patlayan Ramazan topunun yaraladığı belediye işçisi Yalçın Karagün, parmaklarının dikilmesinin ardından yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı. Karagün, "Yüzümü korumak için elimi feda ettim" dedi.

Anadolu Ajansı 02.07.2014 - 17:12

'Yüzümü korumak için elimi feda ettim'

Kırklareli Belediyesi görevlisi Yalçın Karagün, önceki gün belediye şantiyesindeki Ramazan topunu ateşlemek için düzenek hazırlamış, topun erken patlaması sonucu sol eli ile dizinden yaralanmıştı.

Sol elinin kopan 3 parmağı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki ameliyatla yerine dikilen Karagün, gazetecilere yaptığı açıklamada, fitili kısa ramazan topunu yakar yakmaz erken patlayacağını anladığını söyledi.

Topu elinden fırlatamadığını belirten Karagün, "Yüzümü korumak için elimi feda ettim. Şimdi durumum iyi. Ameliyatımı gerçekleştiren ekipten Allah razı olsun" dedi.

Trakya Üniversitesi Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı öğretim üyesi Opr. Dr. Serkan Balta da, ameliyatın 9 saat sürdüğünü ve çok zor geçtiğini söyledi.

Karagün'ün sol elinin tüm doku ile kemiklerinin parçalanmış ve 3 parmağı kopuk şekilde hastaneye geldiğini ifade eden Balta, "Hastamız başarılı bir ameliyat süreci geçirdi, kopan parmakları yerine dikildi. Yüzde yüz kaybın yüzde seksenini yeniden kazandık. İleride gerek duyulursa çalışmayan kaslar için yeni bir müdahale yapılabilir. Şu an hastamızın durumu çok iyi" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...