Zeytinli Rock Festivali beş güne çıktı (Yaz festivallerinde ve şehir etkinliklerinde son durum)

Zeytinli Rock Festivali beş güne çıktı. İstanbul ve İzmir'de ise festivaller sürüyor. Peki yaz festivallerinde son durum ne?

09.08.2016 - 16:14 | Son Güncelleme : 09.08.2016 - 16:20

electronica2.jpg

ELEKTRONİK MÜZİKSEVERLER SUMA BEACH VE LIFEPARK'A

FG 93.7 tarafından 2004 yılından beri düzenlenen "Burn Electronica Festival" 13-14 Ağustos tarihleri arasında 2 yıl aradan sonra İstanbul'a geri dönüyor. İstanbul'un popüler beach'lerinden Suma Beach'te yapılacak festivalde elektronik müziğin son dönemdeki en başarılı isimleri DJ setinin başında olacak. Dubfire, Scuba, Black Coffee, ANNA, Efdemin, Aril Brikha, Ripperton, Re.You, Elekfantz, Musumeci performans yapacak isimler arasında. Elektronik müzikseverler için 20 Ağustos'ta Lifepark'ta bir başka festival daha var. "Electropol Festival"inde 2 ayrı sahnede techno'dan deep house'a elektronik müziğin tüm renkleri bir arada olacak.

ENERJİ DOLU BİR YAZ FESTİVALİ İÇİN ÇEŞME'YE

Doritos sponsorluğunda Babylon Soundgarden Festivali artık bir Çeşme klasiği oldu. Geçen yıl Riff Cohen ve Ceza ile enerjisi çok yüksek bir festival olmuştu. Bu yıl 13 Ağustos Cumartesi günü yapılacak festival Athena ile daha da coşkulu geçeceğe benziyor. Athena'yla birlikte DJ Funky C ve Kaan Düzarat'ın performansları da olacak. Gün boyu konserlerle birlikte birçok plaj aktiviteleri, DJ performansları ve workshoplar da yapılacak. Zaten Ayayorgi koyundaki Babylon, Çeşme'nin en güzel plajlarından biri. Babylon plajı bu festivalle her yıl daha da güzelleşiyor. Çeşme'de 27 Ağustos'ta ise Chill- Out Festivali var. Tatlı tatlı salınmak isteyenler Fun Beach Club'ta bu festivale katılabilirler. Kadebostany, Wareika, Aquarius Heaven performans yapacak isimler arasında.

ROCK MÜZİKSEVERLER ZEYTİNLİ'YE

Morale ihtiyacımız olduğu bugünlerde Zeytinli Rock Festivali, bu yıl 4 günden 5 güne çıkarak müzikseverlere sürpriz yaptı.
Festivalin direktörü Umut Kuzey, festivale büyük ilgi gösteren binlerce müziksevere bir jest olarak festivale bir gün daha eklemeye karar verdi. Edremit Akçay sahilinde sahilinde 24 Ağustos Çarşamba günü açılışı gerçekleşecek festivalin ilk gününde Türk rock ve pop müzik dünyasının usta isimleri sahnede olacak. Bir çok yabancı festivalde yer alan usta yorumcu Selda Bağcan & Boom Pam, Bülent Ortaçgil, Kurtalan Ekspres, İskender Paydaş, Ünlü, Moğollar ve Flört grupları festivalin açılışını yapacak.

25 Ağustos Perşembe akşamı ise Gece, Ceylan Ertem ve Manga'nın performanslarıyla başlayacak 2. gün, Teoman ve Duman'la iyice ısınacak. Geçen sene Duman'ın 4 saate yakın muhteşem bir performans yaptığını, sahneden sabaha karşı indiğini hatırlatırım. Festivalin 3. gününde ise festivalseverleri sahnede Zakkum, Cem Adrian, Feridun Düzağaç ve Athena bekliyor olacak. 27 Ağustos Cumartesi akşamı Model, Mor ve Ötesi ve Şebnem Ferah'la efsane gecelerden biri daha yaşanacağa benziyor. Ferah'ın geçen yılki enerjik performansı hala aklımda. Ve son gün (28 Ağustos Pazar) bir Zeytinli geleneği olarak belki de festivalin en sert akşamı olacak. Metin Türkcan, Ceza, Kurban, Hayko Cepkin ve finalde Pentagram diyorum, başka da bir şey söylemiyorum. Ayrıca festivalin Keşif Sahnesi'nde Türkiye'den katılan yerli gruplar ile birlikte,Yunanistan, Almanya ve Kıbrıs'tan da amatör, profesyonel gruplar sahne alacak. Yeni gruplara sahne imkanı sağlaması açısından da son derece önemli bir festival.

KLASİK MÜZİKSEVERLER BODRUM'A

Doğuş Grubu'nun kurucu destekçisi olduğu 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 8 güne uzayan güçlü programıyla bu yıl 20-27 Ağutos tarihlerinde müzikseverleri Bodrum’da buluşturuyor.
Geçtiğimiz yıl sanatsal programlama ve planlamasını Pozitif'in üstlenmesiyle beraber Turgutreis'in dışına çıkan festival; bu yıl marinanın yanı sıra Bodrum Kale, Gümüşlük Akademisi, Gümüşlük Eklisia Kilisesi, Bodrum Sağlık Vakfı, Türsab Kültür Merkezi ve Şevket Sabancı Parkı'nın yer aldığı buluşma noktalarıyla Bodrum yarımadasına yayılıyor. Festivalde İdil Biret, Daniel Kharitonov, Lucienne Renaudin-Vary, Fazıl Say, Monica Molina, Gautier Capuçon, Patricia Kopatchinskaja, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Londra Oda Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Zürih Tonhalle Orkestrası gibi önemli isimler ve orkestraların yanısıra Berfin Aksu, Dorukhan Doruk, Iraz Yıldız, Seda Taşpınar, Uğur Okay, Uğur Yılmaz, Trio Pax, Ferhat Can Büyük, Çellistanbul, Emre Engin, Cansın Kara ve Oxana Shevchenko, Aziz Baziki ile "Mavi Quintet", Ayşe Şenogul ve Mehmet Ariç, Ezgi Anıl Paquito Trio, Lura gibi değerli müzisyenler de yer alacak.

Sayfa Yükleniyor...