ABD’nin Florida eyaletinde akıl almaz bir olay yaşandı. Araba çarptıktan sonra öldü diye gömülen bir kedi, beş gün sonra mezarından çıktı ve eve döndü.

Tampa'da yaşanan olayda Bart adlı 23 aylık kedi, sahibinin bir komşusu tarafından yolda kanlar içinde bulundu. Ülkede “Zombi kedi” lakabıyla anılmaya başlanan kedinin sahibi 52 yaşındaki Ellis Hutson, kedisini gömmeye dayanamayacağını söyledi ve komşusundan kediyi gömmesini istedi.

Bart'a ülkede "Zombi kedi" lakabı takıldı.
Bart'a ülkede "Zombi kedi" lakabı takıldı.

Fakat Bart, bir şekilde yaşama tutunmayı başardı. Bart sığ bir mezara gömüldükten beş gün sonra Hutson'ın bir başka komşusu tarafından üstü başı çamur içinde, yiyecek için miyavlarken bulundu. 

"Bu bir mucize. Tek diyebildiğim bu. Demek ki Bart'ın bu diyardan göçme vakti gelmemiş" diyen Hutson kedisinin dönmesinden son derece memnun.

Ölüme pabucunu ters giydiren kedi, hemen Tampa’daki bir veteriner kliniğine götürüldü ve tedavisine başlandı. 27 Ocak’ta yapılan ilk tedavide kedinin çenesinin kırıldığı, bir gözünün tamamen kör olduğu ve kaza sonucu oluşan yaraları bulunduğu fark edildi.

Yaklaşık 2,000 dolar (4,730 TL) tutan tedavi masraflar için Hutson’un komşusu Dusty Albritton ise GoFundMe adlı sitede bağış toplamaya çalışıyor.İlk tedavinin ardından Bart'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.