Arnavutköy'de kaçak kurban kesimi isyanı: Çeşmeden kanlı su aktı (İstanbul Haberleri)

İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde izin verilmeyen alanlarda kesilen kurbanlıkların kanı Sazlıdere Barajı'na aktı. Boğazköy'de mahallenin su ihtiyacını karşılayan çeşmeden kanlı su akması vatandaşları isyan ettirdi.

İstanbul Haberleri DHA 21.07.2021 - 11:21 | Son Güncelleme : 21.07.2021 - 16:02

Arnavutköy'de kaçak kurban kesimi isyanı: Çeşmeden kanlı su aktı

İstanbul'da kurban kesimi önceden belirlenen alanlarda yapılıyor.  Ancak buna rağmen izinsiz alanlardaki kesimin önüne geçilemiyor.

Arnavutköy ilçesinden tepki çeken görüntüler geldi. 

Bayramın ilk gününde kaçak kesim alanlarında kurban kesimi yapan vatandaşlar, kesilen kurbanların kanlarını Sazlıdere Barajı'na akıttı.

Baraja karışan bir derenin suları kızıla boyandı. Dereden Sazlıdere Barajı'na oluk oluk akan kanı gören bir vatandaş, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

ÇEŞMEDEN KANLI SU

İlçedeki ormanlık alanlarda kaçak şekilde kesilen kurbanlıklar nedeniyle tarihi Boğazköy’de bulunan çeşmeden de kanlı su akmaya başladı. 

Mahalle sakinleri içme sularının bu hale gelmesine isyan etti. Köyün yerlilerinden Feride Özdilek, “İçme suyu ihtiyacımızı yıllardır bu çeşmeden karşılıyoruz. Her kurban bayramında aynı sorunla karşılaşıyoruz. İstanbul içerisinden gelip burada ormanlık alanda kurbanlarını kesiyorlar ama bizi düşünmüyorlar" dedi.

Sayfa Yükleniyor...