"Dinamit" görünümlü çalar saat paniği

Anadolu Ajansı

“Dinamit" görünümlü çalar saat paniğe yol açtı.

 • 1

  Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki bir hukuk bürosunda çalışan Ayça C, mesai arkadaşı Suat A'ya kendisine gelen bir hediyeyi kargo firmasından almasını istedi.

  Bunun üzerine kargodan hediyeyi alan Suat A, su faturasını yatırmak için Dumlupınar Bulvarı'ndaki ASAT Genel Müdürlüğüne gitti.
 • 2

  Genel müdürlük girişinde güvenlik kontrolü için X-Ray cihazından geçen Suat A'nın yanında bulunan kutuda, üzerinde saat, kablo ve dinamitlerin yer aldığı bir düzenek olduğu fark edildi.

  Bir güvenlik görevlisi, kutuyu alarak, binadan dışında refüje attı.
 • 3

  Bu sırada binaya girmek için bekleyen vatandaşlar da polise "ASAT Genel Müdürlüğüne elinde bomba bulunan bir kişi girmeye çalışıyor" şeklinde ihbarda bulundu.

  İhbarın üzerine çok sayıda terör, bomba imha ve asayiş ekibi, ASAT Genel Müdürlüğüne geldi.

 • 4

  Ellerinde uzun namlulu silahlar ile çevre güvenliği alan polis ekipleri, genel müdürlüğün önündeki caddeyi de trafiğe kapattı. Bina çevresine vatandaşların yaklaşmasına izin verilmedi.

  Polis ekipleri, güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen Suat A'yı gözaltına aldı.

 • 5

  Kutu üzerinde inceleme yapan polis, düzeneğin bazı alışveriş sitelerinde satılan "dinamit" görünümlü çalar saat olduğunu tespit etti.

  Hediyeyi gönderen ve Kemer ilçesinde yaşadığı öğrenilen Adnan İ'ye telefonla ulaşan polis ekipleri, Adnan İ. ve Ayça C'nin ifadesinin ardından gerçeği öğrendi.

  Polis ekipleri, düzeneğin bomba olmadığına dair tutanak tutup olay yerinden ayrıldı.