NTV

Avrupa Ligi'nde son 8 eşleşti

Ntvspor

Spor

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Şampiyonlar Ligi'nde olduğu gibi Avrupa Ligi'nde de aynı ülkeden iki takım birbirine rakip oldu.

UEFA Kupası'ndan UEFA Avrupa Ligi'ne dönüştürülen ve yeni bir format kazanan Avrupa'nın iki numaralı kupasında son viraja giriliyor. UEFA'nın merkezi Nyon'da gerçekleştirilen törenle Avrupa Ligi'nde çeyrek ve yarı final eşleşmeleri belli oldu.

İlişkili Haberler


Finali Hamburg'da yapılacak olan UEFA Avrupa Ligi'nde Alman temsilcisi Hamburg, son 8'de, Standard Liege ile eşleşirken aynen Şampiyonlar Ligi'nde Fransız ekiplerinin eşleşmesi gibi Avrupa Ligi'nde de aynı ülke takımları eşleşti: Valencia ile Atletico Madrid. Kupanın favorilerinden Liverpool ise Benfica'nın rakibi oldu. 3-1 yanildiği Juventus'u 4-1 yenerek çeyrek finale kalan Fulham da Alman temsilcisi Wolfsburg ile eşleşti.

Anderlecht eşleşmesinde korku dolu anlar yaşayan Hamburg, çeyrek finalde Standard Liege ile eşleşerek bir diğer Belçika ekibine rakip olurken bu eşleşme ve İspanyol ekiplerinin birbirine rakip olması Nyon'daki törende gülüşmelere sebep oldu.

Liverpool ile Benfica'nın eşleşmesi ise iki ekip arasındaki önceki buluşmaları akıllara getirdi. Liverpool, 1981 ve 1984 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda son 8'de Benfica'yı eleşmişti. Bu eşleşme sayesinde ya Liverpool hat-trick yapacak ya da Benfica rövanş almayı başaracak.

UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek final maçları 1-8 Nisan'da, yarı final maçları 22-29 Nisan'da oynanacak. Bu sezonun finali ise 12 Mayıs'ta Hamburg Arena'da.

UEFA AVRUPA LİGİ ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ
1. Eşleşme: Fulham - Wolfsburg
2. Eşleşme: Hamburg - Standard Liege
3. Eşleşme: Valencia - Atletico Madrid
4. Eşleşme: Benfica - Liverpool

UEFA AVRUPA LİGİ YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ
2. Eşleşme Galibi - 1. Eşleşme Galibi
3. Eşleşme Galibi - 4. Eşleşme Galibi