NTV

Daçka farklı başladı

Ntvspor

Spor

Sezon hazırlıkları kapsamında Hırvatistan’da Zadar Doğuş Turnuvası’na katılan Darüşşafaka Doğuş ilk maçında ev sahibi KK Zadar’ı 19 sayı farkla 88-69 mağlup etti.

İlişkili Haberler

NTV Spor'dan canlı yayınlanan Kresimir Cosic Arena’daki maça Darüşşafaka Doğuş, Wanamaker, Birkan, Anderson, Moerman, Slaughter ilk 5’iyle başladı. Maçın başında boyalı alanda durdurmakta zorlanan Daçka zaman zaman geri düşse de ilk çeyrek sonunda 22-23 öndeydi. İkinci çeyrekte hem savunmasını oturtan Darüşşafaka Doğuş hücumda da Bertans’ın öncülüğünde üçlük şova başladı ve hızla farkı açtı. Devre sonunda yeşil-siyahlılar lehine 24 sayılık bir fark yakaladı: 32-56. İlk yarıda Leton gard Bertans 4’te 4 üçlükle oynayıp 13 sayı üretti.

İkinci yarıda Slaughter’ın savunmadaki gayretine Moerman’ın da hücumdaki yüksek yüzdeli oyunu eklenince Daçka farkı açmayı sürdürdü ve üçüncü çeyreği de 79-50 üstün bitirdi. Son çeyrekte coach Blatt az süre alan oyuncuları sahaya sürdü ve Zadar farkı biraz olsun kapattı. Darüşşafaka Doğuş maçı 19 sayı farkla 69-88 kazandı. Daçka’da Fransız yıldız 23 sayıyla maçın en skorer oyuncusu olurken Bertans da kenardan gelip 16 sayı üretti.

ETİKETLER