NTV

Mourinho'dan ilginç sözler

Ntvspor

Spor

Şampiyonlar Ligi finali için geri sayım sürüyor. Finalde Bayern Münih ile karşılaşacak Inter'in teknik direktörü Jose Mourinho, yine ilginç sözler sarfetti. Portekizli teknik adam, Şampiyonlar Ligi kupasının dünya kupasından daha önemli olduğunu savundu.

Şampiyonlar Ligi finali, şimdiden 2'şer kupayı müzelerine götüren Inter ile Bayern Münih'i, Santiago Bernabeu'da karşı karşıya getirecek. Her iki takım da, geçen yıl Barcelona'nın yaptığını yapıp, lig şampiyonluğu ve Lig Kupası'nın ardından Devler Ligi kupasını da kazanmak istiyor.

Inter Teknik Direktörü Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi kupasının değerine dikkat çekerken ilginç bir örnek verdi. Şampiyonlar Ligi'nin, dünyadaki en önemli futbol organizasyonu olduğunu vurgulayan Mourinho, Bernabeu'da verilecek kupanın, dünya kupasından çok daha önemli olduğunu savundu.

Mourinho, takımına anti-futbol oynattığı yolundaki eleştirilere de yanıt verdi. Sadece Barcelona ile oynanan yarı final rövanş maçına bakılarak, bu tür bir eleştiri yapılmasının haksız olduğunu belirten Portekizli teknik adam, “Herkes, ilk maçta inanılmaz bir hücum futbolu sergileyip, Barcelona'ya 3 gol attığımızı unutuyor. Herkes Nou Camp'ta kalenin önüne otobüs çektiğimizi söyledi. Hayır otobüs değil, uçak çektik. Bunu da, 10 kişi kaldığımız ve ilk maçı 3-1 kazandığımız için yaptık” diye konuştu.

Sezon boyunca Chelsea'yi en zor duruma düşüren takımın da kendileri olduğunun altını çizen Mourinho, geleceğiyle ilgili de konuştu. Başarılı teknik adam, şimdiden Real Madrid'in yeni teknik direktörü ilan edilmesine karşı çıktı. Henüz kesin bir karar vermediğini ifade eden Mourinho'nun, “Inter beni mutlu etmek ve kendimi önemli hissetmem için daha fazlasını yapamazdı” sözleri kafaları bir kez daha karıştırdı.