Altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 14 Mart 2024 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne kadar olduğu araştırılıyor. Altının onsu uluslararası piyasada 2 bin 165 dolar civarında işlem görüyor. 14 Mart 2024 tarihli güncel gram altın ve çeyrek altın kuru fiyatları da belli oldu. Peki, altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 14 Mart 2024 güncel altın kuru fiyatları

fiyatları, beklentileri aşan ABD üretici enflasyonu verisinin ardından yönünü aşağı çevirdi.

ABD'de üretici fiyatları, şubatta aylık bazda yüzde 0,6 ve yıllık bazda yüzde 1,6 artışla beklentileri aştı.

Verinin ardından altın fiyatları düşüşe geçti. Güne 2.171 dolar civarında başlayan ons altın, yüzde 0,43 düşüşle 2 bin 165 dolara geriledi.

Gram altın fiyatları ise hem ons altın hem de Dolar/TL'deki gelişmelerden etkilendi.

Gram altın, 2.235 Türk Lirası civarında alıcı buldu. Çeyrek altın, 3.710 liradan el değiştirdi.

  • ALTIN TÜRÜ Satış Değişim % Saat

ABD üretici fiyatları, kişisel tüketim harcamaları (PCE) endeksinin bir parçasını oluşturduğu için önem taşıyor.

Çekirdek PCE verisi, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) tercih ettiği enflasyon göstergesi olma özelliği taşıyor.

Bugün açıklanan diğer önemli veri ise ABD perakende satışlar oldu. Perakende satışlar, şubat ayında yüzde 0,6 ile beklentilerin altında artış kaydetti.

Analistler, perakende satışların ocak ayında beklentilerin üzerinde düşmesi ile şubat ayında tahminlerin altında artmasının, tüketici harcamalarının muhtemelen yavaşladığının bir işareti olduğunu ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...