NTV

Adana’da kesik baş cinayeti

Anadolu Ajansı

Türkiye

Adana’da bir evin bahçesinde başı vücudundan ayrılmış bulunan kadının, nalbur işi yapan bir genç ile dayısı tarafından öldürüldüğü belirlendi.

28 Ekim’de Adana’nın Karataş ilçesinde 2 katlı yazlık bir evin bahçesinde bulunan ve elleri ile ayakları bağlandıktan sonra öldürüldüğü belirlenen 65 yaşındaki Hüsne Topal cinayeti ile ilgili çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, cesedin bulunduğu yazlık evin sahipleri üzerinde yoğunlaştı.

Evin, Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde nalbur dükkanı bulunan 29 yaşındaki Doğan Ş. tarafından kullanıldığını belirleyen ekipler, bu kişiyi gözaltına aldı.

Doğan Ş, emniyetteki ifadesinde, cinayeti dayısı Mehmet Güzel G. ile planladığını söyledi.

İfade üzerine Mehmet Güzel G'de gözaltına alınırken, iki zanlının bidon almak için dükkana gelen Topal'ı eterle bayılttıklarını, daha sonra da elleri ve ayaklarını bağlayarak, otomobile koyduklarını söyledikleri öğrenildi.

Karataş Cumhuriyet Savcılığının talebi üzerine zanlılar Karataş'a gönderilirken, cinayeti neden işledikleri yönünde açıklamada bulunmadıkları belirtildi. Zanlıların cinayet suçunu da birbirlerinin üzerlerine attığı da kaydedildi.

Belediye Evleri Mahallesi'nde eşi öldükten sonra tek başına yaşadığı öğrenilen Topal'ın, olaydan yaklaşık 20 gün önce kaybolduğu, kendisine ait evdeki 2 bileziğin de yerinde olmadığı belirlenmişti.