Figen Yüksekdağ: Komplo operasyonlarından birisi

Anadolu Ajansı

Türkiye
151201-figen-yüksekdağ.jpg

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, "HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs'e dönük gözaltı ve tutuklama hareketi komplo operasyonlarından birisidir" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ün tutuklanma kararının hukuksuz ve komplo operasyonu olduğunu savundu.

Yüksekdağ, "Bu zamana kadar iktidar sahibi olanların, siyasi komplo operasyonlarıyla iktidarlarını pekiştirdiklerini sandığını ancak her komplo operasyonunun başka bir çöküntünün yaşanmasına yol açtığını" ileri sürdü. Ergenekon ve Balyoz davaları ile KCK operasyonlarının "kendi yandaşlarını ayrıştırarak, kendisi dışındakileri mahkum etme operasyonları" olduğunu öne süren Yüksekdağ, "HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs'e dönük gözaltı ve tutuklama hareketi de bu komplo operasyonlarından birisidir" ifadesini kullandı.

Yüksekdağ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında alınan OHAL kararını hatırlatarak, "OHAL rejimiyle, Kanun Hükmünde Kararnamelerle, kanun kılığına girmiş hukuksuzluk operasyonlarıyla geleceğimizi de bugünümüzü de karartmalarına izin vermeyelim" diye konuştu.

Yüksekdağ şunları söyledi:

"Bugün ilan ettikleri OHAL, Türkiye'yi uzun yıllar boyunca mücadele etmek zorunda kalacağımız bir yıkım coğrafyasına dönüştürdü. Kanun Hükmünde Kararnamelere dayanarak istedikleri hukuksuzluğu, korsanvari bir biçimde uyguluyorlar. Türkiye'de şu an gerçekten meşru bir siyasi akıl, yönetim gücü yok. Bizler bu korsanvari yönetim anlayışıkarşısında meşru demokratik hakkımıza, gücümüze sahip çıkmalı ve bu gücü büyütmeliyiz."

ETİKETLER