NTV

Hakkari'de baltalı PKK eylemi

Anadolu Ajansı

Türkiye

Terör örgütünün kuruluş yıldönümü nedeniyle kentin değişik mahallerinde yollara barikatlar kuruldu, sloganlar atıldı. Bazı göstericiler zırhlı polis araçlarına baltalarla saldırdı.

Hakkari'nin değişik mahallelerinde, yola barikat kurarak terör örgütü lehine slogan atan gruba polis müdahale etti.

Akşam saatlerinde Hakkari'nin değişik mahallelerinde biraraya gelen gruplar, terör örgütünün kuruluş yıldönümünü bahane ederek korsan gösteri yaptılar.

Yola barikat kurduktan sonra terör örgütü lehine slogan atan göstericiler, polis araçlarını da taşladılar. Polis, grupları gaz bombası ve basınçlı su kullanarak dağıttı.

Olayların yoğun olarak yaşandığı Medrese mahallesinde kimi göstericiler, zırhlı araçlara baltalarla saldırarak zarar verdiler.

Göstericiler ara sokaklara dağılırlarken, polis de il genelinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

İZMİR'DE KORSAN GÖSTERİ
Öte yandan terör örgütünün kuruluş yıldönümü nedeniyle İzmir'in Kadifekale semtinde toplanan bir grup, slogan atarak korsan gösteri yaptı.

Bölgede önlem alan çevik kuvvet ekiplerine taşla saldıran grup, polisin gözyaşartıcı gazla yaptığı müdahale üzerine ara sokaklara kaçarak dağıldı. Kovalamaca sırasında bir polis telsizinin kaybolduğu öğrenildi.

Polis, bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.
Mersin'de, PTT şubesine molotofkokteyli atıldı.

Alınan bilgiye göre, Toroslar ilçesi Kurdali mahallesinde bulunun PTT Ersoy Şubesi'ne, yüzleri maskeli olduğu belirtilen 5 kişilik grup tarafından

molotofkokteyli atıldı. Alev alan PTT şubesinin kapısı, çevredeki vatandaşların müdahalesiyle söndürüldü.

Olay yerinden kaçan zanlıları yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, maddi hasar oluşan şubede de inceleme yaptı.