NTV

Kaş'ta denize çamur aktı

Türkiye

Şiddetli yağışın yaşandığı ilçede, dağdan gelen çamurlu su denize aktı. Meteorolojiden de bazı merkezler için yağış uyarısı geldi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle dağdan gelen çamurlu su, denize aktı.

Kaş'ta öğlen saatlerinde başlayan yağış, akşama kadar etkisini sürdürdü. Yağış nedeniyle dağdan denize çamurlu su geldi.

Kaş Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, ilçede yağışlar 7 Aralık Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Yarın, hafif sağanak şeklinde etkisini sürdürecek yağış, sonraki iki gün şiddetini artıracak.

İlçede bugün metrekareye 74 kilogram yağış düştüğü bildirildi.

FETHİYE'DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ
Muğla'nın Fethiye ilçesinde son 24 saatte metrekareye 107 kilogram yağış düştüğü, yağış nedeniyle su baskınları yaşandığı bildirildi.

Fethiye Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçede son 24 saatte metrekareye 107 kilogram yağış düştü.

Şiddetli yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklardaki rögarlar taştı, bazı iş yerlerini su bastı.

Kuvvetli rüzgarın da etkili olduğu ilçede zaman zaman elektrik kesintileri de yaşanıyor. Yetkililer, tekne sahipleri ve balıkçıları kuvvetli rüzgar nedeniyle denize açılmamaları konusunda uyarıyor.

METEOROLOJİ UYARDI
Öte yandan Antalya il merkezi, Finike, Kumluca, Kemer, Kaş, Kalkan, Alanya, İbradı ve Gazipaşa ilçeleri ile Muğla il merkezi ve Bodrum, Milas, Dalaman, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''Meteorolojik uyarı''da, Antalya il merkezi, Finike, Kumluca, Kemer, Kaş, Kalkan, Alanya, İbradı ve Gazipaşa ilçeleri ile Muğla il merkezi ve Bodrum, Milas, Dalaman, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde yarın akşam saatlerine kadar gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

Uyarıda, su baskını, ani sel, yıldırım gibi risklere karşı dikkatli olunması istendi.