Bitcoin için 150 bin dolar tahmini

Kripto piyasası faiz indirimi beklentileriyle yükselişe geçti. Bitcoin yeniden 71 bin doları aşarken, yatırımcılar yarın açıklanacak ABD istihdam verilerine odaklandı. Bu arada İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, Bitcoin'in yıl sonuna kadar 150 bin dolara yükseleceğini tahmin etti.

Bitcoin için 150 bin dolar tahmini

İngiltere'nin önde gelen bankalarından Standard Chartered, için 2024 ve 2025 yılı tahminini açıkladı.

Banka analistleri, ABD istihdam verilerinin pozitif gelmesi halinde Bitcoin'in haziran sonuna kadar 80 bin doları aşabileceğini belirtti.

Analizde Bitcoin'in, spot Bitcoin ETF'lerine girişlerin devam etmesiyle yıl sonuna kadar 150 bin dolara ulaşabileceği belirtildi. Banka, 2025 yılı sonu için 200 bin dolar tahminini yineledi.

Kripto piyasası, faiz indirimi beklentilerinin etkisiyle yeniden yükselişe geçti. Bitcoin, 71 bin doları aşarak mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü. ise 3 bin 900 dolara yaklaştı.

Bankanın Forex ve Dijital Varlıklar Araştırma Başkanı Geoffrey Kendrick, "ABD seçimlerini Trump'ın kazanması durumunda Bitcoin'in yıl sonuna kadar önce 100 bin dolara ve daha sonra 150 bin dolara ulaşılmasını bekliyorum” dedi.

Yatırımcılar yarın açıklanacak ABD istihdam verilerine odaklandı. Beklentiler istihdamın 185 bin kişi artacağı yönünde. Öncü veriler, istihdam piyasasında zayıflamaya işaret etti.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...