Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Ocak 2024 güncel altın fiyatları

Gram altın 1.983 lira seviyelerinde. Çeyrek altın 3.247 lira, Cumhuriyet altını 13.530 liradan satılıyor. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Ocak 2024 anlık ve güncel altın fiyatları...

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Ocak 2024 güncel altın fiyatları

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yarın açıklayacağı faiz kararı ve Başkan Jerome Powell'ın toplantı sonrası yapacağı

konuşma öncesinde dar aralıkta seyretti.

Altının ons fiyatı 2 bin 32 dolar civarında seyrediyor.

Altının gram fiyatı 1984 lira, 3 bin 248 liradan satılıyor.

Fed'in yarın sona erecek para politikası toplantısı ve sonrasında Fed Başkanı Powell'ın yapacağı konuşma piyasaların odağında olacak. Yatırımcılar aynı zmaanda Avrupa'da enflasyon verileri, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) para politikası toplantısı ve ABD'de açıklanacak isithdam verilerini izleyecekler.

Fed, aralıkta piyasaları gevşeme yanlısı tavır göstererek şaşırtmış ve 2024 yılında toplam 75 baz puan faiz indirimi öngördüğünü açıklamıştı.

Böylece yıl sonunda risk iştahının artmasıyla yükselişler kaydedilmiş, işlemciler ilk faiz indiriminin martta geleceğini fiyatlamışlardı.

Piyasalar artık Fed'in martta faiz indirimine gitme olasılığını yüzde 47 olarak fiyatlıyor. Geçen ay aynı olasılık yüzde 88 olarak fiyatlanıyordu. Aynı zamanda bu yıl için fiyatlanan toplam faiz indirimi de geçen ayki 160 baz puan seviyesinden 134 baz puana düştü.

VİDEO: PİYASALARDA ORTA DOĞU ENDİŞESİ

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...