Depremler sonrası Kahramanmaraş'taki şelalenin suyu kurudu

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Göksun ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi'ndeki şelalenin suyu kurudu.

Depremler sonrası Kahramanmaraş'taki şelalenin suyu kurudu

Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Göksun ilçesinin Saraycık Mahallesi’nde ağır hasara neden oldu.

sonrası mahallede kayaların içinden çıkan suyun 15 metre yükseklikten dökülmesiyle oluşan Saraycık Şelalesi’nden de su akmamaya başladı.

Depremler sonrası Kahramanmaraş'taki şelalenin suyu kurudu - 1

Saraycık Mahallesi Muhtarı Aslan Yaşar, şelalenin bulunduğu bölgeden çıkan suyun hem sulamada hem de içmede kullanıldığını söyledi.

Yaşar, “Kayalık üzerinde onlarca küçük delik vardı. Oralardan su fışkırırdı. İlkbaharda daha yukarıdan su akardı. İlk bizim için küçük olan depremdi. Bizim için büyük deprem Elbistan depremi. Birinci depremden sonra koyu kahverengiye yakın su aktı. İkinci depremden sonra tamamen kesildi. Hiçbir yerden su sızması bile yok” diye konuştu.

Depremler sonrası Kahramanmaraş'taki şelalenin suyu kurudu - 2

Bölgeden gelen su ile 100 dönüm arazinin de sulandığını ancak suyun kesilmesiyle arazilerin de susuz kalacağını dile getiren Yaşar, bölgede genelde elma bahçeleri bulunduğunu belirtti.

Sayfa Yükleniyor...