Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu

Alışveriş yapmayı çok seviyor ancak sonrasında pişman oluyorsanız bu rehber tam size göre. Akıllı alışveriş adımlarını takip ederek daha kazançlı çıkabilirsiniz.

Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu

Alışverişi bitirdikten sonra pişmanlık duymak yerine mutlu hissetmek istiyorsanız, akıllı alışveriş ipuçlarına kulak verin. İşte yapmanız gerekenler...

- Ne kadar para harcayabileceğinizi alışverişe çıkmadan önce belirleyin ve koyduğunuz limiti aşmayın.

- İhtiyaç listesi hazırlayın. Gerçekten ihtiyacınız olan ürünleri sıralayın ve "indirimler" bölümünün aklınızı çelmesine izin vermeyin.

- Bir şeyi almadan önce kendinize şu soruyu sorun: "Bu bana gerçekten yakışır mı yoksa sosyal medyada birinde gördüğüm için mi almak istiyorum?"

- Aynı ürün birkaç yerde satılıyor olabilir. Bir başka yerde istediğiniz ürün indirime girmiş olabilir. Fırsatları değenlendirin

Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu - 1

- Mağazadayken bir kıyafeti denemeye üşenebilirsiniz veya sitede gördüğünüz çantayı indirimde gördünüz diye hemen almak isteyebilirsiniz. Almadan önce her şeyi deneyin.

- Bir şeyi almadan önce kendinize düşünme süresi tanıyın. O eteği çok beğendiniz ama alıp almama konusunda karar veremediyseniz en az yarım saat düşünün.

- Amaçsız bir şekilde alışveriş yapanlardan olmayın. Sadece vakit öldürmek için zamanınızı alışverişte harcamak yerine, zamanın değerini bilin.

  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Yaşam
  • N-Life
  • N-Life Lifestyle

Sayfa Yükleniyor...