Hollywood diyeti nedir? Hollywood diyetinde yenilenler

Hollywood diyeti, özellikle Hollywood ünlüleri arasında sıkça tercih edilen bir yöntem olduğu için bu şekilde adlandırılmaktadır. Spice Girls grubunun eski üyesi ve modacı Victoria Beckham, Hollywood diyetinin popülerleşmesinde öncü oldu. Peki, son yılların popüler yöntemlerinden biri olan Hollywood diyeti nedir, zararlı mı?

Hollywood diyeti nedir? Hollywood diyetinde yenilenler

diyeti, greyfurt diyeti ve 18 günlük olarak da bilinir. Bu diyetin yağ yakıcı enzimlere sahip olduğunu iddia ediyor. 

Oynadıkları roller gereği hızlı bir şekilde kilo alıp vermesi gereken oyuncuların birçoğu, diyetiyle zayıfladı. Şarkıcı Robbie Williams da bu diyete göre beslenen ünlüler arasında yer alıyor. Williams'ın yanı sıra birçok Hollywood yıldızı da bu diyeti uyguluyor.

Hollywood diyeti nedir? Hollywood diyetinde yenilenler - 1

HOLLYWOOD DİYETİ TARİHÇESİ

diyetinin geçmişi 1930'lara dayanıyor. Başlangıçta 1929'da "on sekiz günlük diyet" olarak biliniyordu ve greyfurt, portakal, tost, sebze ve yumurta kombinasyonları içeriyordu.

daha sonra 'da bir moda haline geldi ve Amerika'nın her yerine yayıldı.

Hollywood diyeti nedir? Hollywood diyetinde yenilenler - 2

HOLLYWOOD DİYETİNDE NELER YENİR?

Et , yumurta, yağ ve protein açısından zengin diğer besinler ve bazı sebzelerle birlikte genellikle her öğünde bir greyfurt yemekten oluşmasına rağmen, diyette farklılıklar vardır. Diyetin temelini yeşil sebzeler oluşturur. Brokoli, ıspanak, lahana, karnabahar gibi çeşitli yeşil sebzeler tüketilir.

diyetinde et, şeker, alkol, unlu gıdalar, baklagil yasaktır.

Uzmanlar, bu diyet yönteminin aşırı düşük kalori alımını ve yetersiz beslenmeyi içermesi nedeniyle birçok sağlık sorununa yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Sayfa Yükleniyor...