Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Nisan 2024 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum...

Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Nisan 2024 dolar - euro fiyatları)

Döviz kurlarındaki kademeli yükseliş yeni günde de devam etti.

/TL,  bugün 32,5 civarında zirveye yakın seyretti. /TL de 34,74 civarında el değiştirdi.

Piyasalar veri gündemi ile kamu harcamalarında tasarruf da öngören yeni ekonomi adımlarına odaklandı.

Yabancı yatırımcılar, 5 Nisan haftasında 362,9 milyon dolarlık hisse senedi aldı. Son 3 haftadaki alımlar 1 milyar 59 milyon dolara ulaştı.

Merkez Bankası'nın toplam rezervleri, geçen hafta 3 milyar 745 milyon dolar arttı. Aynı haftada net uluslararası rezervler, 4 milyar 294 milyon dolar yükseliş kaydetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, planlanan tasarruf adımlarını detaylandırdı. Yılmaz, Hazine ve Strateji Bütçe Başkanlığı'nın "ciddi bir çalışma" yürttüğünü belirterek "Epeyce bir mesafe alındı" dedi.

  • DÖVİZ TÜRÜ Satış Değişim % Saat

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, IMF-Dünya Bankası toplantıları için Washington'da bulunuyor.

Bakan Şimşek, Washington'da aylık enflasyonun düşmeye başladığını yıllık enflasyonun da yılın ikinci yarısından itibaren düşeceğini belirtti. Şimşek, Orta Vadeli Plan'ın "güçlü ve güvenilir" bir çerçeveye sahip olduğunu söyledi.

Fatih Karahan ise dezenflasyon konusunda gerekli adımların atıldığı ve daha fazlasının yapılmaya hazır olunduğu mesajı verildi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...