Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Mayıs 2022 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haberler - ntv.com.tr 19.05.2022 - 17:39

Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Mayıs 2022 dolar - euro fiyatları)

, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle piyasaların kapalı olduğu günde, uluslararası piyasalarda 15,87 lira seviyesinde yer alıyor.

/TL ise 16,78 seviyelerinde seyrediyor.

Dolar endeksi, arka arkaya 3 işlem günü düşüş kaydetmesinin ardından yükselişe geçerek önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,4 üzerinde 103,3'te dengelendi. Euro/dolar paritesi, yüzde 0,3 değer kaybederek 1,0531'den alıcı buluyor.

POWELL'DAN FAİZ MESAJI

Dolar küresel olarak güçlenmeye devam ederken gözler Fed Başkanı Jerome Powell'a çevrilmişti. The Wall Street Journal tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Powell, enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini söyledi. Powell, enflasyon düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmemeleri halinde daha agresif hareket etmeyi düşünmelerinin gerekebileceğini dile getirdi.

Powell, gelecek iki toplantıda 50 baz puanlık faiz artırımına gitmeyi planladıklarını bildirdi.

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın enflasyonda net ve inandırıcı düşüş görene kadar faiz artırımlarına devam edeceklerini vurgulamasının, küresel çapta resesyon endişelerini artırdığını ve dolar talebinin güçlü kalmasına neden olduğunu söyledi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...