Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 11 Nisan 2023 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

Bitcoin hazirandan bu yana ilk kez 30 bin doların üzerine çıktı. Peki Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? BTC, ETH ve XRP kaç dolar/TL oldu? İşte ayrıntılar…

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 11 Nisan 2023 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

En büyük birimi 'in yükselişi sürüyor.

Bitcoin 10 ay aranın ardından tekrar 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. CoinGecko verilerine göre, Bitcoin, son 24 saatte yüzde 6'lık değer kazancı yaşadı. Son bir haftadaki değer kazancı yüzde 7,8'i buldu.

Bitcoin'in piyasada değeri 579,7 millyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Bitcoin'in fiyatı, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırım döngüsünü bankacılık krizi nedeniyle sonlandıracağı beklentisinin yatırımcıların Bitcoin gibi riskli varlıklardaki iştahını artıracağı öngörüsü sonucu yükseliş kaydetti.

İkinci en büyük dijital varlık olan Ethereum, 24 saatte yüzde 3,1'lik artışla 1.918 dolardan işlem görüyor. Ethereum'daki haftalık kazanç yüzde 5,9 oldu.

Geçen hafta Elon Musk’un Twitter logosunu değiştirmesi sonrası dalgalanma yaşanan Dogecoin ise yüzde 1,8 artışla 0,084 dolardan işlem gördü. Dogecoin'de son bir haftada yüzde 12,1 düşüş görüldü.

Bir diğer alt coin XRP ise yüzde 4 artışla 0,52 dolar seviyesinde. Haftalık kazanç yüzde 5,3 seviyesinde.

FED FAİZ ARTIŞLARINA DEVAM EDECEK Mİ?

ABD'de güçlü kalmaya devam eden iş gücü piyasalarının ardından yarın açıklanacak enflasyon verilerinin Fed'in gelecek dönem politika adımlarına ilişkin beklentiler üzerinde etkili olması bekleniyor.

Geçen hafta cuma günü açıklanan tarım dışı istihdamın 236 binle beklentilere paralel gelmesiyle Fed'in mayısta da faiz artışlarını sürdüreceğine yönelik fiyatlamalar güçlenmeye devam ediyor. Banka'nın 25 baz puanlık faiz artırım ihtimali yüzde 72 seviyesinde bulunuyor.

Fed'in mayıs sonrasında izleyeceği politikalara ilişkin belirsizlikler güçlü kalmayı sürdürürken, cuma günü JP Morgan, Wells Fargo ve Citibank gibi bankalarla hızlanacak bilanço sezonunun söz konusu beklentilere ilişkin soru işaretlerini azaltabileceği tahmin ediliyor.

Analistler, Fed'in enflasyonla mücadele kapsamında ekonomik aktiviteyi yavaşlatmak istediğini, buna karşın piyasalarda Banka'nın adımlarının ülke ekonomisinde ani bir durmaya neden olup olmayacağı endişesinin varlığını sürdürdüğünü kaydetti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...