Restoranda fiyat listesi uygulaması: Esnafın kafası karıştı

Kafe ve restoranlara getirilen fiyat listesinin giriş kapısı ve masalarda bulundurma zorunluluğuna esnaf uyum sağlayamadı. Ankara Ticaret Odası Kafe, Restoran ve Lokanta Komitesi Başkanı Abdurrahman Işıksever, uygulamaya ilişkin esnafta kafa karışıklığı olduğunu söyledi.

Restoranda fiyat listesi uygulaması: Esnafın kafası karıştı

Sibel Can-NTV Ankara


Yeni yılla birlikte kafe ve restoranların girişinde fiyat listelerinin olması zorunlu hale getirildi.

Ancak; Ankara Ticaret Odası Kafe, ve Lokanta Komitesi Başkanı Abdurrahman Işıksever, uygulamaya esnafın tam anlamıyla uyum sağlayamadığını söyleyerek "Bilgilendirme eksikliği giderilmeli" çağrısında bulundu.

Abdurrahman Işıksever, "Kimse uygulamanın tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Bunların kamu spotuyla duyurulması bence daha güzel olur." dedi.

ESNAF DESTEK BEKLİYOR

Yüksek fiyatların esnafı da mağdur ettiğini belirten Işıksever, geçtiğimiz yıl 2 binden fazla lokantanın kapandığını bildirdi. Komite üyesi Servet Alkan ise bu durumun önüne geçilmesi için teşviklerin artması gerektiğini vurguladı.

Alkan, "Fiyat yansımalarından dolayı restoranda, dışarıda yemek yeme azalmaya başladı. O yüzden devletimiz de bu konuda bize destek olursa biz de bunu fiyatlara çok yansıtmayız." diye konuştu. 

"BİZ DE KAZANMAK ZORUNDAYIZ"

Komisyon üyesi Beril Anaç da yüksek fiyat eleştirilerine yanıt vererek şu ifadeleri kullandı: 

"Biz de kazanmak zorundayız ki harcayalım. Bunların hepsi satış fiyatlarına yansımak zorunda kalıyor."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...