Elvis Presley'in ikonik evi satılıyor: Torunu karşı çıktı

Rock'n Roll efsanesi Elvis Presley'nin Graceland'deki tarihi evi satışa çıkıyor. Graceland'in sahibi olan Elvis'in torunu Riley Keough, satışın "dolandırıcılık" olduğunu iddia ederek dava açtı.

Elvis Presley'in ikonik evi satılıyor: Torunu karşı çıktı

İkonik şarkıcı Elvis Presley'in 54 yaşındaki kızı Lisa Presley geçtiğimiz yıl hayatını kaybetti. Presley'nin ölümünün ardından tüm mirası kızı Riley Keough’ya kalmıştı ancak bu vasiyete annesi Priscilla Presley’den itiraz gelmişti ancak Riley Keough tüm servetin sahibi oldu.

Daily Mail'in haberine göre, Elvis Presley'nin Graceland'deki evi satışa çıkıyor. Tarihi malikane, perşembe günü açık artırmayla satılacak. Graceland ve Elvis Presley Bulvarı üzerindeki arazi, 23 Mayıs'ta Shelby County Adliyesi'nde en yüksek teklifi verene açık artırmayla satılacak.

Elvis Presley'in ikonik evi satılıyor: Torunu karşı çıktı - 1

TORUNU DAVA AÇIYOR

Graceland'in şu anki sahibi olan Elvis'in torunu Riley Keough, satışın "dolandırıcılık" olduğunu iddia ederek dava açıyor. Keough'un avukatına göre Pazartesi günü satışa ilişkin geçici bir yasaklama emri çıkarıldı ve duruşma çarşamba günü yapılacak.

Riley'nin annesi ve Elvis'in tek çocuğu olan Lisa Marie Presley'nin, Graceland'i teminat olarak kullanarak 3,8 milyon dolarlık bir krediyi güvence altına almak için 2018 yılında senet imzaladığı iddia edildi.

Naussany Investments and Private Lending adlı şirket, Lisa Marie'nin geçen yıl 54 yaşında ölmeden önce parayı geri ödemediğini iddia ediyor.

Elvis Presley'in ikonik evi satılıyor: Torunu karşı çıktı - 2

BELGELERİN SAHTE OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR

Ancak Riley'nin açtığı davada, annesinin şirketten borç almadığı iddia edildi. Dava dilekçesinde "Bu belgeler sahtedir" deniliyor. Keough, annesinin tapudaki imzalarının sahte olduğunu iddia etti. Davada ayrıca Naussany Investments'ın gerçek bir şirket bile olmadığı iddia ediliyor.

Belgelerde adı geçen noter, Lisa Marie Presley'nin imzasını noterde tasdik ettiğini veya onunla tanıştığını yalanladı.

Elvis Presley'in ikonik evi satılıyor: Torunu karşı çıktı - 3 Graceland

GRACELAND HAKKINDA

Rock and Roll efsanesi, Graceland'deki mülkünü 1957'de 102 bin 500 dolara satın aldı, aynı yıl "Blue Christmas" ve "All Shook Up" şarkılarını yayınladı.

1977'de babasının ölümünden sonra ev, Lisa Marie Presley'e kaldı. Daha sonra Graceland, 1982'de müze olarak halka açıldı. Ocak 2023'te Lisa Marie öldüğünde, kızı Riley mirasın varisi oldu.

Graceland malikanesi, tartışmasız tüm zamanların en büyük popüler kültür figürünün ikonik bir sembolüdür. Memphis, Tennessee'de bulunan mülk, her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi çekmektedir.

Sayfa Yükleniyor...