George Clooney'den greve destek: Hollywood için bu bir dönüm noktasıdır

Hollywood'da şu sıralar hem senaristler hem de oyuncular grev yapıyor. Maaş ve yapay zekaya karşı iş güvencesi konusunda yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalması üzerine başlayan greve ünlü Hollywood yıldızı George Clooney de destek verdiğini açıkladı.

George Clooney'den greve destek: Hollywood için bu bir dönüm noktasıdır

63 yıl sonra ilk kez 'da hem senaristler hem de oyuncular aynı anda grevde. 10 hafta önce greve başlayan yazarlara, oyuncular da dahil oldu. Aktörlerin de greve gitmesiyle 'da yapımların ilk kez tamamen durma noktasına gelebileceği ifade ediliyor.

"Ocean's Eleven", "Yerçekimi", "Aklı Havada" ve "Senden Bana Kalan" gibi yapımlarla tanınan ünlü Hollywood yıldızı George Clooney, greve destek verdiğini açıkladı.

George Clooney'den greve destek: Hollywood için bu bir dönüm noktasıdır - 1

"BU BİR DÖNÜM NOKTASIDIR"

CNN'e konuşan Clooney, "Bu grev sektör için bir dönüm noktasıdır. Çok sayıda oyuncu ve yazar hayatını sürdürme kabiliyetini kaybetti. Sektörün hayatta kalabilmesi için bunun değişmesi gerekiyor. Oyuncular için bu değişim yolculuğu şimdi başlıyor" dedi.

George Clooney'den greve destek: Hollywood için bu bir dönüm noktasıdır - 2

STÜDYOLARIN ÖNÜNDE TOPLANDILAR

1960'tan bu yana ilk kez gerçekleşen grevinde, yüzlerce oyuncu Los Angeles'taki Warner Bros, Paramount, Netflix, Disney, Amazon, Sony, 20th Century Fox ve Sunset Gower gibi büyük film ve televizyon stüdyolarının önünde toplandı.

Yüzlerce oyuncu ve yazar, maaş ve yapay zekaya karşı iş güvencesi konusunda yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalması üzerine ellerinde pankartlarla sokağa döküldü. 

George Clooney'den greve destek: Hollywood için bu bir dönüm noktasıdır - 3

TAMAMEN DURABİLİR

Avatar, Deadpool ve Gladyatör gibi büyük prodüksiyonlu filmlerin çekimlerinin durabileceği tahmin ediliyor. Stranger Things, Family Guy ve The Simpsons gibi dizilerin devam sezonlarının da bu grevden etkileneceği öngörülüyor.

Aktörlerin de greve gitmesiyle 'da yapımların ilk kez tamamen durma noktasına gelebileceği ifade ediliyor.

FİLMLERİNİN REKLAMINI YAPMALARI YASAK
 
oyuncularını temsil eden Beyaz Perde Aktörleri Derneği ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları birliği (SAG-AFTRA) üyelerinin film prömiyerlerine katılması, yer aldıkları yapımlar için röportaj vermesi, ödül törenlerine girmesi, film festivallerine katılması ve sosyal medyada filmlerinin reklamını yapması yasak.

Sayfa Yükleniyor...