Köyceğiz Fen Lisesi’nde roman kahramanları buluştu

Muğla’nın Köyceğiz Fen Lisesi öğrencileri Dünya Roman Kahramanları Günü kutlamaları çerçevesinde roman kahramanlarını canlandırarak okulda buluşturdu.

Köyceğiz Fen Lisesi’nde roman kahramanları buluştu

Köyceğiz Fen Lisesi Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri; öğretmenlerinin desteği ile Türk ve dünya edebiyatından değişik roman kahramanlarını canlandırdı. Öğrencilerin, romanlardaki kahramanların kıyafetlerini giydiği, mekânları canlandırdığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Görev alan her bir öğrencinin canlandırdığı kahramanı tanıtması ve roman hakkında bilgi vermesi tüm öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.

Köyceğiz Fen Lisesi’nde roman kahramanları buluştu - 1

Köyceğiz Fen Lisesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Okulumuzda Kütüphanecilik Kulübü öğretmenimiz Fatma Giray’ın desteği ile öğrencilerimiz; Türk ve dünya edebiyatından değişik roman kahramanlarını canlandırdı. Stendhal’in 'Roman yol boyunca gezdirilen aynadır' sözünden yola çıkarak bizleri çeşitli roman kahramanlarıyla buluşturdular. Görev alan her bir öğrencimizin canlandırdığı kahramanı tanıtması ve roman hakkında bilgi vermesi tüm öğrencilerimiz tarafından ilgi ile izlendi. Büyük beğeni alan kahramanlarımız, bize bir kez daha edebiyatın hayatımızdaki önemini gösterdi. Emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...