Modern dans topluluğu La Mov Compania de Danza İstanbul'da sahne alıyor

Modern dansın zirvesinde yer alan topluluk La Mov Compania de Danza, 19-20 Ekim tarihlerinde Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sahneye çıkıyor.

Modern dans topluluğu La Mov Compania de Danza İstanbul'da sahne alıyor

La Mov Compania de Danza adlı modern topluluğu, 19-20 Ekim'de, saat 20.00'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda dansseverlerle buluşuyor.

2008 yılında modern dansın öncülerinden Maurice Bèjart’ın öğrencisi olan Lyon Operası'nın ünlü solist dansçısı Víctor Jiménez tarafından kurulan La Mov, kısa süre içerisinde modern dansın uluslararası yüzü haline geldi. Topluluk yenilikçi yaklaşımı, dinamik sahne performansları ve uluslararası başarılarıyla tanınıyor.

La Mov, 12'den fazla geniş formatlı prodüksiyonla, klasik eserlerin yanı sıra Rodovalho, Francisco Lorenzo gibi çağdaş koreografların eserlerini de başarıyla sahneye taşıdı. Amerika Birleşik Devletleri'nden İtalya'ya, İngiltere'den Almanya'ya kadar birçok uluslararası sahnede izleyici karşısına çıkan topluluk, kendi ana vatanı olan İspanya'da da sayısız prestijli sahnede performans sergiledi.

Modern dans topluluğu La Mov Compania de Danza İstanbul'da sahne alıyor - 1

Bu özel performansta sahneye çıkacak olan dansçılar Imanol López, Paula Rodríguez, Daniel Romance, María Bosch, Fermín López, Ainhoa Fernández, Leyre Domingo ve Pilar Miguel yenilikçi ve dinamik yorumlarıyla dans dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...