Oyuncu Tanju Tuncel hayatını kaybetti

Usta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi. "Geniş Aile", "Eyvah Eyvah 2" ve "Babamın Kemikleri" gibi yapımlarda yer alan  Tanju Tuncel'in vefat haberi ardından sevenleri ve meslektaşları taziye mesajları paylaştı. Sanatçının, yarın Erenköy Galip Paşa Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Osmangazi Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Oyuncu Tanju Tuncel hayatını kaybetti

Türk sinemasının usta oyuncularından Tanju Tuncel hayatını kaybetti. Birçok dizi ve filmde rol alan usta oyuncu 83 yaşında hayatını kaybetti.

İBB Şehir Tiyatroları sanatçısı da olan Tanju Tuncel'in ölümünün ardından İBB'den yapılan paylaşımla, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Değerli Sanatçısı, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tanju Tuncel'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu'na başsağlığı dileriz. Sanatçı, 16 Temmuz 2023 Pazar günü Erenköy Galip Paşa Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Osmangazi Mezarlığı'nda toprağa verilecektir" denildi

Oyuncu Tanju Tuncel hayatını kaybetti - 1

"NUR İÇİNDE YAT TANJU ABLA"

Oyuncunun "Eyvah Eyvah" filminden rol arkadaşı Ata Demirer sosyal medya hesabında "Hayatımda tanıdığım en naif, en kendine has insanlardan biriydi Tanju abla. Hani kimisi ben buradayım der! Bakın bakın der! Ben der! O hiç öyle değildi. Nur içinde yat Tanju abla. Filmlerimiz, hatıralarımızı baki" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Tanju Tuncel hayatını kaybetti - 2

TANJU TUNCEL KİMDİR?

Tanju Tuncel, 16 Şubat 1940'ta Mersin'in Tarsus ilçesinde doğdu. Akhisar Ortaokulu, Erenköy Kız Lisesi ve İstanbul Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde okudu. 1963 yılında Şehir Tiyatroları Gençlik Tiyatrosuna başladı. Şehir Tiyatroları'nda oynadığı ilk oyun 'Otelci Kadın'dır. 25 Mart 1964 tarihinde Necdet Yakın'la evlendi. Don Rosita adlı oyunu Ayşe Emel Mesci ile birlikte sahneye koydu. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra seslendirme çalışmaları yapmış, sinema, tv dizileri ve reklam filmlerinde oynamıştır. 1979 yılında 'Kanlı Düğün' oyunuyla Avni Dilligil en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Tanju Tuncel, sanat hayatı boyunca sayısız dizi, filim ve tiyatro oyununda rol aldı. 

Usta oyuncu, Şaşıfelek Çıkmazı, Geniş Aile, Ruhsar, Sıdıka gibi dizilerde; Ve Recep ve Zehra ve Ayşe, Duruşma, Eyyvah Eyvah, Beyaz Melek gibi filmlerde rol aldı.

Sayfa Yükleniyor...