Altın fiyatları ne kadar? Gram altın kaç lira? 31 Mayıs 2024 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne kadar olduğu araştırılıyor. 31 Mayıs 2024 tarihli güncel gram altın ve çeyrek altın kuru fiyatları da belli oldu. Peki, altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın kaç lira? 31 Mayıs 2024 güncel altın kuru fiyatları

fiyatları, mayıs ayının son işlem gününde ABD'den gelen verilerin etkisiyle dalgalandı.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) enflasyon göstergesi olarak dikkate aldığı kişisel tüketim harcamaları (PCE) yavaşladı. Çekirdek PCE, aylık bazda yüzde 0,2 ile beklentilerin altında artış gösterdi.

Ons , veri sonrası ilk işlemlerde 2.360 dolara kadar yükseldi. Bu seviyelerden gelen satışların ardından 2.340 dolar civarında dengelendi.

Gram ve çeyrek fiyatları, hem ons altın hem de Dolar/TL'den etkilendi.

Gram altın, 2.421 Türk Lirası civarında seyretti. Çeyrek altın, 3.955 Türk Lirası seviyesinde el değiştirdi.

Euro Bölgesi'nde enflasyon mayıs ayında yüzde 2,6 ile beklentilerin hafif üzerinde geldi. Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) 6 Haziran'daki para politikası toplantısında faiz indirimine gideceğine yönelik beklentiler güçlü durumda.

Fed yetkilileri de istihdam piyasası güçlü kalsa bile enflasyonun bu yıl düşeceğini beklemeye devam ediyor. Yetkililer, faiz indirimi için acele edilmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Fed Başkanı Lorie Logan, faiz oranlarını düşürmeyi düşünmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

  • ALTIN TÜRÜ Satış Değişim % Saat

Sayfa Yükleniyor...