Gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu? 21 Mart 2024 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne kadar olduğu araştırılıyor. Altının onsu uluslararası piyasada 2 bin 180 dolar civarında işlem görüyor. 21 Mart 2024 tarihli güncel gram altın ve çeyrek altın kuru fiyatları da belli oldu. Peki, altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu? 21 Mart 2024 güncel altın kuru fiyatları

Gram altın, Merkez Bankası'nın faiz artış kararının ardından düşüş kaydetti.

Altının gram tarafındaki fiyatlamalar hem ons altın hem de dolar/TL'deki gelişmelerden etkilendi. 

Ons altın 2.180 dolar seviyesinde seyrediyor.

2.300 Türk Lirası bandını aşarak rekor kıran gram altın, Merkez Bankası mart ayı faiz kararının ardından 2.227 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın, 3.757 liradan el değiştiriyor.

Gün içerisinde Dolar/TL,  yüzde 2'ye yakın düşüşle 31,80 civarına geriledi.

  • ALTIN TÜRÜ Satış Değişim % Saat

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini sabit tutarken, bu yılki faiz indirimlerine ilişkin planını koruyacağına işaret etti.

Fed, politika faizini beklentilere paralel şekilde yüzde 5.20-5.25 aralığında sabit bıraktı. Kararın ardından haziran ayında faiz indirim beklentileri yükseliş kaydetti.

Yetkililer bu yıl 25 baz puan büyüklüğünde üç faiz indirimine gidileceği yönündeki tahminlerde ise değişikliğe gitmedi.

Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyon verilerinin fiyat baskılarının "yüksek" kalmaya devam ettiğini gösterdiğini, ancak enflasyonun kademeli olarak aşağı yönlü hareket ettiği şeklindeki genel gidişatı değiştirmediğini belirtti.

Dolar endeksi, yüzde 0,02 artışla 103.25 seviyesine yükseldi.

Sayfa Yükleniyor...