Altay, ligin en çok gol yiyen takımı oldu

Trendyol 1. Lig'de bu sezon kalesinde toplamda 49 gol gören Altay, ligin en fazla gol yiyen takımı konumunda yer alıyor. Giresunspor ise yediği 47 golle İzmir ekibini takip ediyor.

Altay, ligin en çok gol yiyen takımı oldu

Trendyol 1. Lig’de mali ve sportif açıdan zor günler geçiren Altay, 25 hafta itibarıyla 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 17 mağlubiyete imza atarak 18 puan topladı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun verdiği 3 puan silme cezasıyla birlikte yoluna 15 puanla devam eden İzmir ekibi, puan tablosunda da son sıranın bir üst basamağı olan 17. sırada bulunuyor.

LİGİN EN FAZLA GOL YİYEN TAKIMI

Birçok anlamda kötü istatistiğe sahip olan İzmir ekibi, bu sezon kalesinde gördüğü 49 golle birlikte de Trendyol 1. Lig’in en fazla gol yiyen takımı konumunda bulunuyor.

1,96 GOL YEME ORTALAMASI

Altay, oynadığı 25 maçın 6’sında kalesini gole kapatmayı başarırken, kalan 19 müsabakada ise kalesinde toplam 49 gol gördü. Böylece Altay, bu sezon maç başına 1,96 gol yeme ortalamasına sahip oldu.

Öte yandan Trendyol 1. Lig’de bu alanda Altay’ı ise ligin son sırasındaki Giresunspor takip ediyor. Karadeniz ekibi, kalesinde toplam 47 gol gördü.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...