Atletizm milli takımı, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda mücadele edecek

Turkcell ana sponsorluğundaki milli atletler, 7-12 Haziran'da Avrupa Şampiyonası için Roma'da piste çıkacak. 44 milli atlet, olimpiyatlar öncesi son prova niteliğindeki bu şampiyonada madalya için mücadele edecek.

Atletizm milli takımı, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda mücadele edecek

Turkcell ana sponsorluğundaki atletizm milli takımı, 7-12 Haziran tarihleri arasında İtalya'da piste çıkacak. Roma Olimpiyat Stadı'nda gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası'nda ay-yıldızlı 44 atlet madalya mücadelesi verecek.

Atletizm milli takımı, olimpiyatlar öncesi son prova niteliği taşıyan Avrupa Şampiyonası'nda en iyi derecelerini yapmak için piste çıkıyor. Kıtanın en iyi atletlerini bir araya getiren Avrupa Atletizm Şampiyonası, Roma Olimpiyat Stadı'nda 7-12 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek ve Türkiye'yi 44 milli atlet temsil edecek.

Organizasyonda 48 ülkeden toplam bin 560 atlet yer alacak. 26 Temmuz-11 Ağustos'ta Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek olimpiyatlar öncesi son büyük kota yarışına sahne olacak bu şampiyonada alınacak puanlar, tüm takımlar açısından büyük önem taşıyor.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...