Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst kimdir, nereli, kaç yaşında?

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst oldu. Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ile Serdar Topraktepe'nin yapacağı belirtilerek, "Kulübümüze önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Giovanni van Bronckhorst'a başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi. Peki, Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst kimdir, nereli, kaç yaşında?

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst kimdir, nereli, kaç yaşında?

Profesyonel futbolculuk kariyerine 1993 yılında Hollanda'nın Rotterdam kulübünde başlayan Van Bronckhorst daha sonra Feyenoord, Glasgow Rangers, Arsenal ve Barcelona gibi ünlü kulüplerin formalarını giydi ve büyük başarılar yaşadı.

Giovanni van Bronckhorst, teknik direktörlük kariyerine ise 2011 yılında Feyenoord'da yardımcı antrenör olarak başladı. 2015 yılında aynı kulüpte teknik direktörlük görevine yükselen Van Bronckhorst, hocalık kariyeri boyunca bir kez Hollanda Ligi şampiyonluğu, 2 kez Hollanda Kupası, 2 kez Hollanda Süper Kupa, 1 kez de İskoçya Kupası şampiyonlukları yaşadı. Hollan

Sayfa Yükleniyor...