Erden Timur kimdir? Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Erden Timur, sosyal medyada birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan isimler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz sezon Galatasaray'ın Mauro İcardi transferinde başrol isimlerden olan Erden Timur'un hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki, Erden Timur kimdir? Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Erden Timur kimdir? Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur kaç yaşında, ne iş yapıyor?

, 16 Kasım 1981 tarihinde Mersin’de doğdu. 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak avukatlık diplomasını aldı. Ardından London School of Economics’te ekonomi yüksek lisansına başladı ancak babasının rahatsızlanması nedeniyle eğitimini yarım bırakarak üçüncü ayda Türkiye’ye döndü. Döndükten sonra aile şirketlerine ait bir arsada yarım kalan bir projeyi tamamlamak için inşaat sektörüne girdi.

2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında NEF Gayrimenkul markasını kurdu ve başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmeye başladı.

Projelerinde patenti kendisine ait olan foldhome konseptini uyguladı. Forbes 2020 verilerine göre 400 milyon dolar servetiyle Türkiye’nin en zengin 100. insanıdır.

Erden Timur, dağıtılabilir kar üzerinden en az yüzde yüzde 51’ini toplumsal fayda sağlamak için Nef vakfını 2015 yılında kurmuştur.

11 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda Dursun Özbek’in başkanlığa seçilmesininin ardından Erden Timur Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapmaya başladı.

Sayfa Yükleniyor...