Milli futbolcu Enis Destan'ın hayali Bundesliga

Milli sporcu ve Trabzonspor’un genç forveti Enis Destan, hayalini açıkladı. Trabzonspor’la yeni kupalar kaldırmak, hedeflediği gol ve asist barajını tutturmak istediğini vurgulayan Destan, Trabzonspor'da iz bırakıp sonrasında da Alman futbol ligi Bundesliga’da oynamak istediğini açıkladı.

Milli futbolcu Enis Destan'ın hayali Bundesliga

’un 21 yaşındaki forvet oyuncusu Enis Destan, Trabzonspor’la yeni kupalar kaldırmak, hedeflediği gol ve asist barajını tutturmak, Trabzonspor'da iz bırakıp sonrasında da Alman ligi ’da oynamak istediğini söyledi.

Destan, bordo-mavili kulübün dergisine röportaj verdi. Trabzonspor'a transfer süreci ile ilgili konuşan Destan, "Altınordu’da iyi sezon geçiriyordum. O süreçte herkes gibi Avrupa’da oynama hayallerim vardı ve teklifler de gelmeye başlamıştı. Gelişmeleri ailemle, başkanımla ve hocalarımla sürekli konuşuyorduk. Tam o süreçte Trabzonspor’dan teklif geldi. Çok büyük bir kulüpten davet alırsanız ister istemez yönünüzü oraya çevirirsiniz. O sezon da Trabzonspor şampiyonluğa oynuyordu. Teklif geldikten sonra çok kısa sürede karar verdim. Geriye dönüp baktığımda doğru karar vermişim çünkü en doğru yerdeyim." dedi.

"İHTİYAÇ OLDUĞUNDA ÇOK KEZ STOPER VE 6 NUMARA DA OYNADIM"

Küçük yaş gruplarında forvet oynadığını, Altınordu'ya da forvet olarak gittiğini belirten ancak oradaki ihtiyaçtan dolayı stoper pozisyonunda da oynadığını hatırlatan Destan, "Oradaki ihtiyaçtan dolayı stoper oynatmaya başladı beni hocam. Başarılı da oldum sanırım ki birkaç sezon öyle devam etti. Ama hocam ve başkanımla bunu hep tartıştım, forvette daha iyi olacağımı söylüyordum. Sezon başlamadan forvet oynuyor ama maçlar başlayınca ihtiyaçtan yine stopere geçiyor ve öyle devam ediyordum. En son U17’deyken sezon başında birkaç maçta yine forvet oynadım. Bu kez çok iyi performans gösterince nihayet istediğim mevkide kaldım. Ama A takıma yükseldikten sonra da, maçlarda öne geçtiğimizde ve yine ihtiyaç olduğunda çok kez stoper ve 6 numarada görev aldım. O mevkilere alışığım yani. Şimdi de ihtiyaç olunca savunmada elimden geleni yaparım. Ama en verimli olduğum yer tabii ki forvet." diye konuştu.

"BUNDESLİGA'DA OYNAMAK İSTİYORUM"

Enis Destan, gelecek ile ilgili hedeflerine de değinerek, "Kısa vadede çok hedeflerim var, onları başardıkça daha çok motive oluyorum ve bu beni yukarıya çekiyor. İlk etapta Trabzonspor’la yeni kupalar kaldırmak, hedeflediğim gol ve asist barajını tutturmak, bunları teker teker başarmak istiyorum. Trabzonspor’u, bu kulübü, bu camiayı çok seviyorum. Onun dışında Altınordu ve Bayern Münih’in maçlarını da merakla takip ediyorum. Burada iz bırakıp sonrasında da çok sevdiğim Bundesliga’da oynamak istiyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...